На блокпосту в Олексіївці було поранено 11 прикордонників

Вівторок, 17 червня 2014, 15:52

Державна прикордонна служба повідомляє, що на блокпосту в Олексіївці Донецької області під час обстрілу з мінометів були поранені 11 прикордонників.

"З 02:00 до 02:40 позиції прикордонників та військовослужбовців ЗС України в районі населеного пункту Олексіївка (Донецька область) були обстріляні масивним вогнем з 8 мінометів", - зазначає відомство.

"Вогонь вівся прицільно та корегувався спеціально навченими бойовиками. В епіцентрі обстрілу опинилися найбільш важливі об’єкти табору. Зайнявши кругову оборону, прикордонники спільно з підрозділами ЗС України вступили в бій, після чого бойовики відступили", - повідомляє Прикордонна служба.

"В ході бойового протистояння загалом поранено 31 військовослужбовця, з них 11 прикордонників. Прикордонник з пораненням середньої важкості та військовослужбовець ЗС України з важким пораненням були евакуйовані вертольотом ЗС України", - інформує вона.

Прикордонна служба також заявляє, що це була "чітко спланована операція проти українських силовиків", бо основний удар терористів був спрямований на командний пункт, який координує бойові підрозділи Держприкордонслужби та ЗСУ в цьому районі. 

Загалом, за даними відомства, протягом 16-17 червня обстановка в прикордонних районах Донбасу "характеризувалась подальшим веденням бойових дій з метою відновлення охорони державного кордону; підвищенням активності незаконно утворених озброєних формувань щодо облаштування нових баз дислокації та опорних пунктів; активізацією переміщень військової техніки та підрозділів ЗС РФ поблизу кордону".

16 червня неподалік населеного пункту Бірюкове Луганської області угруповання прикордонників вступило в бойове зіткнення із терористами, які слідували в напрямку міста Свердловськ.

"У результаті збройного протистояння терористи відступили. Прикордонники втрат не зазнали. Разом із військовослужбовцями Збройних Сил проведено зачистку району", - інформує відомство.

Окрім цього в підрозділах Держприкордонслужби продовжується підготовка резервів. Вони отримують необхідну бойову підготовку, комплектуються матеріально-технічними засобами та будуть направлені для посилення підрозділів на українсько-російській ділянці кордону, заявляє відомство.

"Короткий курс підготовки на базі прикордонних загонів проходять і мобілізовані. З ними проводяться щоденні тренування щодо дій під час нападу на прикордонні наряди, відбиття атак або блокування місць розташування підрозділів, проводяться  навчальні стрільби з різних видів зброї", - інформує прикордонна служба.powered by lun.ua