Турчинов запевнив, що не кликав Медведчука й Шуфрича в посередники

Четвер, 26 червня 2014, 09:58

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов не запрошував Віктора Медведчука та Нестора Шуфрича для посередництва в переговорах з урегулювання ситуації на Донбасі.

Про це повідомляє прес-служба спікера парламенту.

"Перебуваючи на посаді виконувача обов'язків президента України, глава Верховної Ради Олександр Турчинов не вів переговорів із терористами. Про це Олександр Турчинов публічно заявляв під час спроб терористів висувати ультиматуми українській владі", - говориться в заяві.

"Саме тому йому ніколи не потрібні були жодні посередники", - додається в ній.

Як відомо, напередодні народний депутат від Партії регіонів Нестор Шуфрич заявив, що до участі в переговорах контактної групи щодо мирного плану для Донбасу його й Віктора Медведчука запросив тодішній в.о. президента Олександр Турчинов.

23 червня в Донецьку переговори вели спецпредставник голови ОБСЄ Хайді Тальявіні, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, екс-президент України Леонід Кучма, кум президента Росії Віктор Медведчук, депутат-"регіонал" Нестор Шуфрич, представник сепаратистів Олег Царьов, а також лідери бойовиків т.зв. "ДНР" і "ЛНР", зокрема Олександр Бородай.

Сторони домовилися про припинення вогню до 10 ранку 27 червня.

У владі запевнили, що українську сторону на переговорах представляли лише Кучма.

У звіті ОБСЄ говорилося, що Медведчук представляв "ДНР" і "ЛНР".

Сам Медведчук це заперечує, не пояснюючи, кого він представляє, домляючись із терористами.

25 червня канцлер ФРН Ангела Меркель запропонувала офіційно включити Медведчука в переговорну групу як посередника.powered by lun.ua