Порошенко закликав ЄС адекватно оцінити маневри російської техніки

18 переглядів
Неділя, 13 липня 2014, 20:35

Президент Петро Порошенко закликав Євросоюз дати належну оцінку фактам нелегального перетину російсько-українського кордону важкою воєнною технікою та атаки російських військових на позиції українських військовослужбовців.

Як повідомляє прес-служба президента, про це Порошенко заявив під час розмови з президентом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм.

"Україна надасть усі документальні свідчення для відповідного міжнародного реагування", - зазначив Порошенко та  повідомив, що вимагає звільнення усіх українських заручників, які перебувають в полоні, включно з ув’язненими в Росії Надією Савченко і Олегом Сенцовим.

Разом з тим Порошенко звернувся до Ван Ромпєя з проханням включити українське питання до порядку денного Європейської Ради 16 липня.

У свою чергу президент ЄР запевнив, що це буде обов’язково зроблено.

Також Порошенко наголосив,  що очікує чіткої і рішучої реакції ЄС у відповідності до висновків Європейської Ради 27 червня.

Як відомо, в ніч на 12 липня з району населеного пункту Куйбишеве (Ростовська область, Російська Федерація) відбувся мінометний обстріл пункту пропуску "Маринівка".

Крім того, протягом 11 липня було зафіксовано декілька випадків порушення повітряного простору України безпілотними літальними апаратами, які залітали з боку Росії. 

Повідомлялося про те, що кордон з Луганщиною з боку РФ двічі перетнули колони важкої техніки під російськими прапорами.  Перша колона перетнула кордон близько 4:00, друга – близько 11:00.

"Ніхто вже не грає в конспірологію, танки йдуть під російськими прапорами, серед них є техніка новітньої модифікації, у тому числі Т-90.Частина техніки пішла на Суходільськ, Свердловськ та Ізварине, частина - на Луганськ", - зазначив луганський активіст Дмитро Снєгірьов.

 МЗС України 12 липня висловило категоричний протест і направило відповідну ноту МЗС Росії у зв'язку з черговими кричущими фактами провокаційних дій на російсько-українському державному кордоні.

У свою чергу в МЗС РФ заявили: російська сторона залишає за собою право вжити всіх передбачених законодавством РФ заходів щодо захисту своєї території і забезпечення безпеки російських громадян. Також Росія заявила українській стороні "черговий рішучий протест" і зажадала "припинити обстріли російській території і порушення кордону РФ"

Українська правда powered by lun.ua