РНБО: Офіцери, яких випустили з Росії, продовжать службу

Неділя, 10 серпня 2014, 13:06

Звільнені офіцери з 72-ої бригади продовжать роботу у ЗСУ після реабілітації та відпочинку.

Про це повідомив речник інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко на брифінгу у неділю.

Він нагадав, що українські офіцери кілька діб утримувалися в одному з російських СІЗО, де з них намагалися вибити інформацію та довести їхню причетність до незаконних методів ведення бою на Донбасі.

Однак, в підсумку звинувачення слідчого комітету РФ "розсипалися".

"Ніхто не зрадив державі, наші бойові офіцери продемонстрували мужність", - зазначив Лисенко.

Він підкреслив, що Росія була змушена відпустити офіцерів в Україну.

"Зараз їх стан задовільний, вони направляються до місця реабілітації, де їм буде надано, в тому числі і психологічну допомогу", - сказав він.

"Після невеличкої паузи вони будуть направлені на відпочинок і після цього продовжать роботу у збройних силах України. Нам є на кого рівнятися", - наголосив речник РНБО.

Як відомо, в Слідчому комітеті Росії в суботу пообіцяли повернути в Україну п'ятьох українських офіцерів 72-ї бригади.

Напередодні в СК РФ заявляли, що затриманим офіцерам буде висунуто звинувачення в злочинах проти особистості під час участі в антитерористичній операції.

Офіцерів ЗСУ "підозрювали" у "використанні важкого наступального озброєння невибіркової дії", "також перевіряється їхня причетність до обстрілу російської території".

8 серпня російський суд в місті Красний Сулин Ростовської області заарештував на два місяці п'ять офіцерів 72-ї бригади.

Крім командира першого батальйону 72-ї бригади, майора Івана Войтенка, аналогічні рішення прийняті по заступнику командира Віталію Дубиняку, командиру танкового батальйону Олександру Полякову, начальника штабу Олександру Охріменку та командиру першої роти Дмитру Устилку.

Українська правдаpowered by lun.ua