Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Путін заявив, що спрямовує в Україну свій "гуманітарний конвой"

Понеділок, 11 серпня 2014, 18:06

Президент РФ Володимир Путін заявив, що спрямовує в Україну "гуманітарний конвой".

Про це він заявив у телефонній розмові з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, повідомляє прес-служба Кремля.

Путін акцентував увагу "на катастрофічних наслідках військової операції, що проводить київська влада в південно-східних регіонах, та необхідності термінової доставки в зону конфлікту гуманітарної допомоги".

"Відзначено, що російська сторона у взаємодії з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста спрямовує в Україну гуманітарний конвой", - йдеться в заяві.

Також Путін і Баррозу обговорили деякі питання співпраці Росія - Євросоюз, "в контексті підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС і прийнятих Росією у відповідь заходів на санкції Заходу".

У свою чергу прес-служба Баррозу заявила, що президент ЄК застеріг Путіна від односторонніх військових дій.

"У бесіді з президентом Путіним, Баррозу заявив, що ЄС приєднається до міжнародних зусиль з надання допомоги людям, які потребують її в результаті конфлікту", - йдеться в повідомленні.

"Баррозу застеріг від будь-яких односторонніх військових дій проти України, під будь-яким приводом, у тому числі гуманітарним", - повідомили в ЄК.

Баррозу висловив занепокоєння тим, що з території РФ триває потік озброєння, техніки і бойовиків та закликав Путіна вжити свій вплив, щоб цивільне населення змогло покинути зони конфліктів.

Баррозу також провів переговори і з президентом України Петром Порошенком, у яких висловив підтримку діям української влади щодо надання гуманітарної допомоги жителям Сходу.

Баррозу також анонсував екстрене засідання Єврокомісії, яка має посилити надання допомоги під егідою ООН.

"В обох телефонних розмовах, президент Баррозу підкреслив тверду позицію ЄС у відстоюванні суверенітету України, територіальної цілісності та незалежності".

Як повідомив Укрінформ, сам Комітет Червоного Хреста готує заяву з приводу інформації, оприлюдненої прес-службою Кремля щодо "гуманітарного конвою".

Прес-офіс організації в Женеві відмовився від коментарів, пославшись на те, що робота над офіційною заявою стосовно російського оголошення триває.

Як відомо, у Порошенко раніше заявляли, що Росія намагається вторгнутися в Україну під прикриттям гуманітарної місії, нібито під егідою Червоного Хреста, який відразу ж відхрестився від такої місії.

Радбез ООН, США і ЄС заявили, що гуманітарну допомогу Україні повинні надавати міжнародні організації, а не Росія.

У свою чергу МЗС України закликало Росію утриматися від будь-яких спроб надсилання гуманітарних вантажів в Україну без дотримання необхідних умов.

Президент Порошенко звернувся до міжнародних інституцій із закликом організувати гуманітарну місію під егідою Червоного Хреста.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: