Шульц закликав сторони конфлікту відмовитися від войовничої риторики

П'ятниця, 12 вересня 2014, 10:49

Президент Європарламенту Мартін Шульц закликає сторони конфлікту в Україні відмовитися від войовничої риторики.

Таку пропозицію він висловив, виступаючи на 11-ій щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії.

"Кризу не вирішити військовими засобами, а тому сторони мають відмовитися від підбурювальної риторики", - заявив Шульц.

Разом із тим він нагадав про політику ЄС щодо стримування Росії, за якою європейські країни вводять санкції, будучи готовими навіть терпіти певні збитки для своїх економік

"Було дуже мудрим рішенням погодити нові санкції, однак трохи відтермінувати їх для того, щоб був запроваджений режим припинення вогню. Ми сподіваємося, що режим припинення вогню прокладе шлях до політичного вирішення (конфлікту)", - зазначив Шульц.

"Водночас він додав, що попри повідомлення про виведення частини російських військ з України та звільнення військових, було б також корисно, якби Росія скористалася впливом на заколотників, щоб вони склали зброю, тим більше, що заколотники і далі обстрілюють українські війська та житлові квартали", - додав він.

Як відомо, нові санкції щодо Росії були оприлюднені у "Офіційному журналі ЄС" 12 вересня.

Напередодні прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Євросоюз вирішив продовжити розмову мовою санкцій.

"Ми шкодуємо у зв'язку з ухвалення рішення про введення чергових санкцій з боку країн ЄС. Неодноразово висловлювали свою незгоду і нерозуміння з приводу тих санкцій, які приймалися раніше, і вважали, і вважаємо їх незаконними", - сказав він.

"Санкції, безумовно, спричиняють певний дискомфорт для російської сторони. Разом з тим, не можна не розуміти, що так чи інакше платити за рахунками за ці санкції доведеться і європейським компаніям, а також платникам податків, що, власне, вже й відбувається", - додав Пєсков.

Водночас віце-прем'єр уряду Росії Дмитро Рогозін назвав введення санкцій проти Росії з боку Заходу "стратегічною помилкою" і "великим прорахунком".

При цьому він послався на те, що дії Росії стають "злішими".

"Ми стаємо злішими, нам стає цікавіше, ми починаємо працювати більш організовано, дисципліновано. І в цьому дуже великий прорахунок Заходу", - заявив Рогозін в ефірі телеканалу "Росія 24".

Рогозін також недвозначно зазначив, що санкції проти Росії будуть враховані під час формування держпрограми озброєнь на 2016-2025 роки.

Українська правда, Інтерфакс-Україна, ZN.uapowered by lun.ua