Генпрокуратура закрила справу щодо корупційної схеми у Мін’юсті – Чорновол

П'ятниця, 26 вересня 2014, 12:37

Активіст Тетяна Чорновол і міністр юстиції Павло Петренко повідомили про закриття Генпрокуратурою справи щодо корупційної схеми в державному підприємстві Мін’юсту "Інформаційний центр".

Про це повідомляє прес-служба партії "Народний фронт", членами якої є Чорновол і Петренко.

"Мова йде про мільйони коштів, які таким чином потрапляють на кіпрські офшори, а не в державний бюджет", – сказано у повідомленні.

Крім "Інформаційного центру" мова йде про приватну фірму "Арт-мастер", яка займалася розробкою програмного забезпечення для державних реєстрів.

Згідно з повідомленням, ця схема уже тривала більше 10 років. Її суть у тому, що кожен, починаючи від нотаріуса до приватної особи, яка реєструє шлюб чи оформляє довідку про смерть, має начебто заплатити за авторські права приватній фірмі, зареєстрованій на Кіпрі.

"Для мене закриття цієї справи – шоковий стан. Тому що є дуже багато матеріалів, які свідчать про кримінал у цій корупційній схемі. Відповідно я сподіваюсь, що Генпрокуратура знов поновить цю справу, тому що позаяк ця справа була у ГПУ, МВС не може порушити її знову", – сказала Чорновол.

За її словами, необхідно добитися розриву договору між Мін’юстом і "Арт-мастером" і повернути державні реєстри в користування держави.

"Щоб плата, яку платять громадяни, йшла на рахунки держави, а не на офшори", – додала Чорновол.

Вона також відзначила, що розслідування цієї схеми виникало під час кожної зміни влади, однак постійно затихало.

"Очевидно, що власники цієї схеми просто платили зацікавленим особам, і ці справи були закриті", – сказала вона.

У свою чергу Петренко заявив, що нинішнє міністерство з початку цього року повністю відмовилося від платежів цій приватній структурі, а всі матеріали були передані правоохоронним органам.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування