Коломойський про "захоплення комбінату Фірташа": Підприємство повернули державі

Субота, 27 вересня 2014, 18:57

Ніякого рейдерського захвату Вільногірського гірничо-збагачувального комбінату не було: на державному підприємстві "просто змінився керівник".

Про це під час прес-конференції заявив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський, повідомляє прес-служба ОДА.

"Колишнього керівника це не влаштовувало. Це призвело до конфлікту", - зазначив Коломойський.

За його словами, "Вільногірський ГЗК – це державне підприємство, що було певний час в оренді у Кримського титану".

"Кабінет міністрів цю оренду не подовжив, завчасно попередивши власника та його компанію. 5-6 червня повинна була відбутися передача майна, проте вона не відбулася. Передача пройшла на цьому тижні", - пояснив він.

"Коломойського не цікавить титанова галузь. І я не маю інтересу до цих підприємств. Це підприємство повернене державі та буде працювати на державу", - заявив Коломойський.

За словами губернатора, такий комплекс може приносити в бюджет країни близько 100 млн доларів.

"Я підраховував, скільки комплекс, що складається з двох ГЗК: Сумихімпром та Запорізького Титану, може приносити в бюджет країни. Це приблизно 100 млн дол на рік. На скільки я знаю, за ці ГЗК сплачувалось 100 млн грн", - заявив губернатор.

Як відомо, 26 вересня компанія заарештованого в Австрії олігарха Дмитра Фірташа Group DF заявила про захоплення Вільногірського гірничо-металургійний комбінат у Дніпропетровській області людьми Коломойського.

Згідно з повідомленням, серед тих, хто прибув, були чиновники Дніпропетровської облдержадміністрації та співробітники органів МВС Дніпропетровської області.

5 вересня прем'єр Арсеній Яценюк заявив про повне повернення в держвласність двох комбінатів, контрольованих Фірташем – Вільногірського гірничо-металургійного та Іршанського гірничо-збагачувального.

У свою чергу компанія Фірташа 11 вересня спростувала це, заявивши, що ще 4 вересня Окружний суд Києва заборонив Фонду держмайна повертати комбінати державі до закінчення розгляду справи в судах.

Українська правда powered by lun.ua