Бойовики привласнили "гуманітарку" від Путіна і розпродають магазинам - РНБО

Субота, 11 жовтня 2014, 13:22

Допомога з "гуманітарного конвою" з РФ, який зайшов в Україну наприкінці вересня, населенню не видавалася. 

Про це у ході брифінгу повідомив речник ІАЦ РНБО Андрій Лисенко. 

"Вантаж з "гумконвою" перебуває на складах під охороною бандформування "Оплот". Для подальшого продажу та отримання від цього прибутку терористи з Оплоту передали частину гуманітарного вантажу  до магазинів Донецька", - зазначив Лисенко. 

"На цьому тлі зростає невдоволення мешканців, які через дії терористів позбавлені засобів для існування", - додав він.

Також Лисенко зазначив, що на територіях, підконтрольних терористам на сході України, гуманітарна ситуація загострюється. 

Як відомо, 20 вересня колона приблизно з 200 машин з російською "гуманітарною допомогою" прибула до Донецька.

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) заявив, що не бачить сенсу брати участь у підготовці третього російського гуманітарного конвою для жителів південного сходу України.

Російська сторона заявляла, що третій "гуманітарний конвой", який Росія має намір відправити в Луганськ, складе 170 автомобілів. 

Повідомлялося, що журналісти на місці базування конвою з гуманітарною допомогою для південного сходу України у місті Кам'янськ-Шахтинський Ростовської області перевірили вміст вантажних платформ білих КАМАЗів. 

В ніч на 13 вересня російська сторона здійснила незаконне переміщення так званого другого гуманітарного вантажу. За даними РНБО, українські прикордонники та митники не були допущені до перевірки та оформлення вантажу і транспортних засобів.

Представники Червоного Хреста вантаж не супроводжували, його вміст невідомий.

Українська правда powered by lun.ua