Бійці "Нацгвардії" дійшли до АП, вимагають демобілізації

Понеділок, 13 жовтня 2014, 17:43

Бійці Національної гвардії під Адміністрацією президента вимагають від Петра Порошенка підписати указ про демобілізацію.

Наразі там знаходиться кілька сотень нацгвардійців, Адміністрацію охороняє кілька кордонів міліції. Поруч стоять автозаки, втім конфліктів наразі немає, обидві сторони  поводяться мирно.

Як заявили бійці "Громадському", термін їх служби завершився ще півроку тому, але їх досі не відпускають додому. При цьому за кожен місяць перетримання їм платять лише 154 грн, хоча повинні були платити таку ж суму в день.

 Фото Сергія Грішина

Вони наполягають, що вимагають не грошей, а саме звільнення зі служби. Час від часу скандують "дембель!", а також "один за всех, все за одного!". Деякі з них одягнені в бронежилети та мають кийки.

Від бійців до президента відправилася переговорна група, у тому числі з батьками солдат.

У свою чергу перший заступник командуючого Нацгвардії, генерал-лейтенант Олександр Кривенко, який вийшов до солдат, заявив, що наразі немає указу президента про демобілізацію.

Він запевнив, що бійців почули і заявив, що вони повинні виконувати свій обов’язок і повернутися у казарми. Він також нагадав, що за самовільне відлучення з військових частин може розглядатися як дисциплінарне порушення.

Хлопці під АП кричать: "Дембель" Фото з ФБ Azad Safarov 

Кривенко додав, що ситуація виникла спонтанно і була також підсилена переживанням батьків.

Також до солдат виходив начальник київської міліції Олександр Поліщук, який теж заявив, що вимоги військових буде враховано.

До протестувальників виходив один з членів переговорної групи і заявив, що вимоги солдат передані президенту. Він також запропонував бійцям повернутися в казарми разом з батьками, однак вони перервали його криками "дембель".

Фото з ФБ Azad Safarov

Як відомо, раніше бійці Нацгвардії самовільно вирушили з місця постійної дислокації у Нових Петрівцях і пішки направилися в АП.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування