Журналісти показали фортецю екс-міністра уряду Азарова

П'ятниця, 31 жовтня 2014, 14:24

Колишній міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський звів дві фортеці для приватного користування під Києвом.

Знайшли маєтки екс-міністра та провели аерозйомку журналісти програми Радіо Свобода "Схеми".

Ділянка площею майже 4,5 гектари знаходиться між Вишгородом та селом Хотянівка, на березі обвідного каналу Київського водосховища.

Як йдеться в розслідуванні, земельна ділянка належить компанії "Великі ключі", співзасновником якої із найбільшим внеском до статутного фонду є сам екс-міністр Микола Злочевський.

Маєток оточений високим парканом. На території, крім двох однакових "дзеркальних" будівель, що нагадують фортеці у псевдороманському стилі, є лазня, гараж, фонтани.

 

Мешканці Хотянівки скаржаться, що озброєна охорона маєтку забороняє підпливати до берега. Хоча ще два роки тому можна було рибалити і відпочивати.

 

Голова громадської організації "Всеукраїнська екологічна ліга" Тетяна Тимочко зазначає, що будувати поруч із греблею та водосховищем заборонено природоохоронним законодавством.

"Будівництво в межах гідротехнічних споруд, які знаходяться в системі охоронних зон водосховищ заборонено законом України. Будь-яке промислове чи приватне будівництво там незаконне", – каже вона.

 

Микола Злочевський перебував на посаді міністра екології і природних ресурсів в уряді Азарова із 2010 по 2012 рік.

Злочевський є власником газовидобувної компанії Burisma Holdings. Він виявився недоступним для коментарів. За даними журналістів програми, Злочевський зараз не в Україні.powered by lun.ua