У новій Верховній Раді найбільше жінок за всю історію - КВУ

2047 переглядів
4
Середа, 12 листопада 2014, 15:48

Верховна Рада 8-го скликання має найбільше жінок-народних депутатів за всю історію незалежної України.

Такі висновки наводить Комітет виборців, проаналізувавши результати виборчих кампаній.

Цього року до парламенту обрано 47 жінок, або 11,1% загального складу.

Для порівняння, у Верховній Раді попереднього скликання було 9,9% жінок (44 особи), а у ВР першого скликання – лише 2,3% (11 осіб).

В цьому плані можна сказати, український парламент стає більш збалансованим. Втім, до світової практики ще далеко – в середньому, в парламентах світу 22% жінок, а в Європі цей показник сягає 25%.

Можна однозначно стверджувати, що мажоритарна складова виборчої системи, з її жорсткою конкурентною боротьбою, яка подекуди переростає в різноманітні зловживання і порушення закону, не сприяє обранню жінок до парламенту. З 47 жінок, обраних до парламенту, тільки 2 отримали мандат в мажоритарних округах. Обидві обрані у Львівській області.

Таким чином, мажоритарна складова привела до парламенту тільки 1% відсоток жінок (2 з 198 нардепів), а партійні списки – 20% (45 з 225). Подібна ситуація спостерігалась і у 2012 році. Це ще один аргумент на користь відмови від мажоритарної складової виборів, зазначають у КВУ.

Хоча представництво статей у парламенті 8 скликання стало більш збалансованим, порівняно з парламентами попередніх скликань, згідно з Цілями Тисячоліття ООН Україна має забезпечити представництво жінок у законодавчому органі на рівні не менше 15% від складу депутатського корпусу.

З огляду на це, Верховній Раді України варто вжити додаткових заходів щодо досягнення цього мінімального показника на майбутніх виборах, вважають у комітеті.

"Такі заходи можуть передбачати, наприклад, впровадження гендерних квот за пропорційною складовою виборчої системи, стимулювання висування жінок в одномандатних округах в рамках державного фінансування політичних партій, необхідність впровадження якого підкреслюють найбільші парламентські партії", - резюмується в повідомленні.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 195.78.247.---Eugene Martynov..
А толку?
IP: 144.76.166.---ex_nautilius24..
И больше всего бандитов (Чудновский) и ПТУшников.
IP: 176.8.97.---texnar_s..
А яка різниця, скільки в ВР чоловіків і скільки жінок? Що від цього змінюється? Данина моді? Вимога гендерної ідеології? Головне як вони будуть працювати! Більшість жінок пройшли в ВР від партії "Самопоміч", технічної партії створеної на швидку руку з ціллю завалити "Свободу"! В кращому випадку ці жінки просто будуть бездумно голосувати за "потрібні" закони! Введення гендерних квот? Більшого безглуздя не придумаєш! А якщо партія не внесе в свої списки жінок? Що, такі партії будуть карати? А який принцип заповнення гендерних квот, якщо відсутня потрібна кількість активісток у цій партії? Кожен партієць вносить в списки свою жінку? За хабар зі сторони? Чи може від жіночих організацій типу "Лестради", які фінансуються із за кордону і мають конкретну задачу - просовувати в Україні гендерну ідеологію, фемінізм і нетрадиційні орієнтації!
IP: 176.8.97.---texnar_s..
Якщо КВУ переймається "гендерною рівністю" а не численними порушеннями і обманом на виборах, то це вже тривожний сигнал. Це означає що КВУ вже куплено грантами (легальні хабарі) від міжнародних неомарксистських організацій, і чесність виборів відійшла на осатаній план.
Усі коментарі