У Латвії оштрафували десятки вчителів за незнання державної мови

Вівторок, 18 листопада 2014, 21:16

У Латвії оштрафували 55 вчителів, які викладають у школах національних меншин, за незнання латиської мови на належному рівні.

Про це у вівторок, 18 листопада, повідомляє портал Delfi.

Відповідні перевірки латвійський Центр державної мови проводив в 2014 році протягом десяти місяців. До 1 листопада були перевірені 99 шкіл. Крім вчителів, за незнання латиської були покарані 24 помічники. За даними телеканалу LNT, за рік кількість оштрафованих вчителів зросла утричі.

За законом за незнання мови на належному рівні вчителів штрафують на суму від 35 до 280 євро, після чого їм дається термін від трьох до чотирьох місяців для поліпшення мовних навичок.

Потім вчителі знову проходять перевірку. Якщо під час нової перевірки з'ясується, що їхній рівень володіння латиською мовою, як і раніше, недостатній, то комісія ЦДМ рекомендуватиме директору школи розглянути питання про відповідність вчителя посаді, яку він займає.

Як зазначає LNT, після референдуму про статус російської мови рівню знання латиської мови у вчителів стали приділяти особливу увагу. Його перевіряють не тільки в рамках спеціальної програми контролю, а й за скаргами, які надходять на вчителів.

Під час перевірки інспектори Центру державної мови викликають вчителів по одному і ставлять їм запитання, які пов'язані з їхньою роботою. Наприклад, учитель математики повинен вміти пояснити латиською мовою теорему Піфагора.

"Потрібен час. Сьогодні, якщо мені треба обирати - вчитель з ідеальним знанням латиської або дуже хороший фахівець з предмета, я, звичайно, виберу фахівця", - заявила директор школи №88 в Ризі Ніна Лабада.

За словами директора, молоді вчителі знають латиську мову добре. При цьому вона зазначила, що суспільство "не має права видавлювати" педагогів, які майже досягли пенсійного віку, за незнання мови.

"Їм через п'ять-шість років на пенсію. І раптом приходить комісія і каже, що їхній рівень мови недостатній. Тобто людина 30 років віддала школі, вона дуже хороший фахівець, і її раптом треба звільняти? Це одне. Друге. Якщо ми дійсно її звільнимо, хто прийде на її місце?" - підкреслила Лабада.

Дождьpowered by lun.ua