Коаліційна угода: МОЗ купуватиме ліки через міжнародні організації

Середа, 19 листопада 2014, 13:46

Коаліційна угода передбачає, що наступного року державні закупівлі ліків Міністерство охорони здоров’я здійснюватиме через міжнародні організації.

Про це йдеться в п.4.5 ст.28 Угоди, що стосується реформування медицини в Україні, повідомляє Реанімаційний Пакет Реформ.

"Визначити 2015 рік транзитним роком для здійснення реформи закупівель вакцин та лікарських засобів за кошти державного бюджету України та провести закупівлі ліків та вакцин через міжнародні агенції: ВООЗ та ЮНІСЕФ із залученням фахівців USAID", - йдеться в тексті Угоди.

Заслужений лікар України, радник президента Ольга Богомолець вважає, що передача закупівель міжнародним організаціям продемонструє готовність політичних сил до реальних реформ, а не заробітку на закупівлях для хворих людей.

Вона переконана, що це дасть можливість своєчасно та без затримки закуповувати усі гостро необхідні медичні препарати у перехідний для країни період – під час реформування системи охорони здоров’я.

Схожа практика застосовувалася в більш ніж 100 країнах Азії, Африки, Східної Європи та Південної Америки в перехідний період запровадження реформ.

Серед них, наприклад, Грузія.  Фактично, Уряд укладає угоду на закупівлю ліків з міжнародними організаціями, а ті, в свою чергу, здійснюють закупівлі ліків від його імені. В середньому це призводить до зниження ціни на закупівлю препаратів до 30%.

Українська правдаpowered by lun.ua