Німецькі детективи збільшили винагороду за інформацію про збиття Боїнга

Понеділок, 24 листопада 2014, 18:32

Німецьке детективне агентство Wifka від імені анонімного замовника збільшило винагороду за інформацію про збиття на сході України малайзійського Боїнга з 30 до 47 млн доларів США.

Про це в інтерв’ю німецькому журналу Capital заявив керівник детективного бюро Йозеф Реш. 

"Через посередника наш анонімний замовник збільшив суму винагороди: 30 млн доларів, як і було, за докази того, хто стоїть за цим вчинком, і ще 17 млн - за інформацію про те, як у деяких країнах заважають розслідуванню або приховують його результати", - сказав він.

За словами Реша, його команда "значно просунулася вперед". "Ми нині знаходимося у фазі ведення переговорів, обличчям до обличчя, але, як правило, через посередників. Ми маємо бути дуже обережні", - пояснив він.

Як повідомив детектив, його бюро отримало вже близько тисячі електронних листів, сотні дзвінків та десятки поштових листів, проте 99% з них не були варті й уваги. Крім того, серед отриманої інформації були також "дуже добре сфабриковані" дані. Лише десять інформаторів викликали у Реша зацікавленість, але нині з них залишилася половина.

"Ми шукаємо другого Едварда Сноудена", - додав він.

Як заявив експерт, він отримав також багато важливих документів, наприклад кореспонденцію між відповідальними органами деяких країн.

"Можливо, серед них вже є і вирішальні докази, але ми їх ще не можемо встановити і довести, що вони є справжніми", - пояснив детектив.

Як відомо,  "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня.

На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Серед жертв також громадяни Індонезії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, піддані Великобританії, Канади та Нової Зеландії.

Служба безпеки України надала аудіозапис, з якого випливає, що авіалайнер був збитий "казакамі", які стояли на Чорнухинському блокпосту.

Крім того, СБУ отримала докази того, що зенітно-ракетна установка "Бук", якою був збитий "Боїнг", приїхала в Україну з Росії разом з екіпажем напередодні трагедії.

Укрінформ

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: