Меджліс проти транспортної блокади Криму: Це сприятиме інтеграції АРК в РФ

Неділя, 28 грудня 2014, 10:29

Рішення про заборону на пасажирське сполучення з Кримом приймали без консультацій із Меджлісом кримськотатарського народу й органами виконавчої влади, які займаються кримською тематикою.

Про це заявив директор департаменту у справах АРК і Севастополя, заступник голови Меджлісу Аслан Омер Киримли в коментарі для "Крим.Реалії".

Він різко засудив запровадження обмежень і зазначив, що заява про те, що перекриття транспортних комунікацій із Кримом викликана можливим проникненням російських диверсантів, не відповідає дійсності.

"У нас діють пункти пропуску на адміністративному кордоні Криму й Херсонської області. Відповідні спеціальні й правоохоронні служби України можуть посилити на пунктах пропуску контроль, виходячи з заходів безпеки", - зазначив Киримли.

"Навіщо закривати кордон із Кримом, якщо в нас залишаються сотні кілометрів неконтрольованого кордону з Росією? Наприклад, Вашингтон після терактів 11 вересня не закрив кордони держави, але посилив заходи безпеки, до яких із розумінням поставилися громадяни США", - сказав він.

На думку Киримли, своїм рішенням влада України позбавила жителів півострова можливості вільно пересуватися по території своєї власної держави, а також підтримувати родинні зв'язки один з одним.

"Ми ж розриваємо нить, яка єднає нас! Перетворюючи жителів Криму в острів'ян, ізолюючи Крим від материка, Україна ризикує, що свої ж громадяни її не зрозуміють. Якщо метою є якнайшвидша інтеграція Криму до Росії, то тоді методи обрано правильно", - заявив заступник глави Меджлісу.

Деяких активістів правозахисних організацій рішення влади про закриття пасажирського сполучення також обурило.

За словами керівника Центру громадської освіти "Альменда" Ольги Скрипник, прийняті обмеження порушують право громадян України на свободу пересування й приватне сімейне життя.

"Ми чудово розуміємо, що свята – це єдина можливість возз’єднатися для багатьох родин, яких розірвала ця складна ситуація. Будь-які форми блокади повинні передбачати дотримання прав людини й інтересів людей", - зазначила правозахисниця.

За словами Скрипник, влада не дала можливості підготуватися до впроваджуваних обмежень, оскільки про них не попередили заздалегідь.

"У Криму зараз страшний ажіотаж і величезні черги. Люди там на межі нервового зриву. Крім свят, зривається маса поїздок, сімейних планів, і ця ситуація ненормальна. Такі дії не можна вважати спрямованими на інтереси кримчан, якими б політичними інтересами це не обґрунтовувалося", - вважає правозахисниця.

На знак протесту проти прийнятого владою рішення правозахисники збираються провести акцію на Софійській площі в Києві. Також правозахисники збираються звернутися до Адміністрації президента й Генпрокуратури з вимогою роз'яснити ситуацію.

Водночас, голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко допускає, що раптове рішення про перекриття пасажирського сполучення з Кримом Україна могла використовувати як один із аргументів "в енергетичних переговорах, а також у переговорах, пов'язаних із ситуацією на Донбасі".

Однак і вона вважає, що ці обмеження можуть зіграти проти України.powered by lun.ua