У Росії здійнялась хвиля обурення історичними пасажами Яценюка

П'ятниця, 9 січня 2015, 01:08

У Росії ЗМІ та політики наввипередки звинувачують прем’єра Арсенія Яценюка у незнанні історії та навіть у втраті здорового глузду.

Причиною цього стала заява Яценюка в ефірі німецького ARD, де він закликав не дати РФ шансу повторювати "подвиги" СРСР і окуповувати чужі території.

"Російська агресія проти України – це зазіхання на світовий порядок. Ми всі добре пам’ятаємо радянське вторгнення як в Україну, так, у тому числі, і в Німеччину. Його треба уникнути. Нікому не дозволено переписувати результати Другої світової війни", - дослівно сказав Яценюк в коментарі ARD.

Російські ЗМІ не оцінили пасаж Яценюка і перекрутили його.

У РИА Новости, як і в решти провідних рупорів Кремля, цитата виглядає так:

"Російська агресія в Україні - це атака на світовий лад і порядок в Європі. Ми всі добре пам'ятаємо вторгнення СРСР в Німеччину і в Україну. Ми не повинні допустити цього. Ні в кого немає права переписувати результати Другої світової війни".

LifeNews пішов ще далі і фактично приписав Яценюку слова про дату вторгнення.

"Арсеній Яценюк зробив фундаментальне відкриття в області історії. Виявляється, 22 червня 1941 року Радянський Союз напав на Німеччину", - заявила ведуча, угледівши в цьому зв'язок з півмильярдним кредитом Німеччини для України.

Депутат Держдуми Олексій Пушков припустив, що "Яценюка остаточно понесло".

"Після його заяви про "вторгнення СРСР в Німеччину і в Україну" у другу світову його не можна сприймати серйозно", - написав політик в Twitter.

Як відомо, після поразки УНР усе Лівобережжя та частина Правобережжя опинилась під російською окупацією.

Західну Україну СРСР окупував у 1939 році, згідно з домовленостями з гітлерівською Німеччиною, які були закріплені у пакті Ріббентропа-Молотова.

Після перемоги над своїм колишнім союзником у 1945 році СРСР отримав під свій контроль східну частину Німеччини, де замість демократичних виборів установив кишеньковий режим під наглядом німецького відповідника КДБ – Штазі.

Берлін навіть був розділений спеціальним муром, аби зупинити втечі людей зі східної частини у демократичний західний Берлін.

Українська правдаpowered by lun.ua