РНБО: Україна готова почати відведення важкого озброєння

Неділя, 15 лютого 2015, 12:59

Україна готова почати відведення важкого озброєння, відповідні майданчики для техніки вже підготовано. 

Про це заявив речник штабу АТО Андрій Лисенко на брифінгу 15 лютого. 

"Україна готова до  відведення важкого озброєння у рамках виконання мінських угод. Вже підготовлено відповідні майданчики для техніки. Щойно супротивник почне аналогічні дії, їх розпочне і українська сторона", - зазначив Лисенко. 

Також Лисенко зазначив, що за даними РНБО, бойовики наразі не готуються до відведення техніки.

"Бойовиками не готуються поки що майданчики для того, щоб відвести озброєння", - зазначив він.

Він нагадав, що після другої доби від початку перемир'я має розпочатися відведення озброєння відповідного калібру, згідно з мінськими угодами. 

"Ми готові відвести озброєння, готові до обміну полоненими та інших кроків", - зазначив він.

Також він наголосив, коментуючи питання про дії України, якщо  техніка бойовиків не буде відводитися: "Ми не знаємо, як складатиметься ситуація, ми сподіваємося, що інша сторона теж виконуватиме домовленості. Є для цього і міжнародні спостерігачі".

"Українська сторона запевняє, що виконає усі домовленості, досягнуті у Мінську", - підсумува Лисенко.

Як відомо, згідно з мінськими угодами, з 00:00 15 лютого у зоні АТО по всій лінії зіткнення діє режим повного припинення вогню. Відповідний наказ усім силовим структурам, задіяним у АТО, віддав президент Петро Порошенко

Разом з тим посол України з особливих доручень Дмитро Кулеба заявив: Україна після початку перемир'я приготувалася до виконання наступних пунктів Мінської угоди. Водночас, виконання наступного пункту мінських угод - відведення техніки - можливе лише за тих самих дій з боку бойовиків.

Українська правда powered by lun.ua