ГПУ поновила слідство щодо Ківалова - Одеська ОДА

21 перегляд
Середа, 18 березня 2015, 19:22

Генпрокуратура відновила слідчі дії стосовно народного депутата Сергія Ківалова.

Відповідну інформацію з посиланням на главу Одеської обладміністрації Ігоря Палицю розповсюдила прес-служба ОДА.

"Сьогодні, 18 березня, Ігор Палиця, голова Одеської ОДА, був викликаний в якості свідка до Генпрокуратури у зв'язку з поновленням слідчих дій за його зверненням", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі нагадали, що 26 серпня 2014 року, голова Одеської обласної державної адміністрації повідомив генеральному прокурору про вчинення народним депутатом Сергієм Ківаловим кримінального злочину, передбаченого ст. 110 Кримінального кодексу України.

За даними прес-служби, у лютому 2014 року, ще до анексії Криму та початку активної фази антитерористичної операції на сході України, в тижневику "2000" (№ 6 від 7-13 лютого 2014 року) була опублікована стаття Ківалова із заголовком: "Час готувати Конституцію для Одещини".

"Стаття була опублікована на офіційному Інтернет-сайті тижневика, а також широко розтиражована загальнонаціональними та місцевими ЗМІ та Інтернет-медіаресурсами. У зазначеній статті Ківалов... після досить вільного трактування історичних фактів, закликає громадян вчиняти дії з метою зміни меж території або державного кордону України" , - зазначає прес-служба ОДА та наводить кілька цитат зі статті.

Палиця просив ГПУ провести перевірку дій Ківалова на предмет наявності в них ознак публічних закликів до зміни конституційного ладу і посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

У повідомленні прес-служби наголошується, що з серпня 2014 року "у відповідь приходили лише відписки".

"Поновлення справи дає надію на адекватну правову оцінку діям нардепа Ківалова, який планував таку ж реальність в Одесі, яка прийшла в Донецьк і Луганськ, опублікувавши за два тижні до втечі Януковича детальний план-інструкцію щодо захоплення влади в Одесі та створення своєрідної автономії з орієнтацією на окупацію нашого міста Російською Федерацією", - резюмували в прес-службі.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua