У ФСБ заявили, що затримали двох підозрюваних у вбивстві Нємцова

Субота, 7 березня 2015, 11:16

У справі про вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова затримано двох підозрюваних.

Про це в ефірі Першого каналу заявив директор Федеральної служби безпеки РФ Олександр Бортніков.

"В результаті проведеної роботи сьогодні затримано двох підозрюваних в скоєнні даного злочину - це Кубаш Анзор і Дадаєв Заур, про що поінформовано главу держави", - сказав Бортніков.

Він уточнив, що підозрювані є мешканцями Кавказу. "На сьогоднішній момент тривають оперативні та необхідні слідчі заходи", - додав глава ФСБ.

Як повідомляє Інтерфакс з посиланням на жерело, правоохоронні органи будуть клопотати про арешт ймовірних виконавців вбивства Нємцова .

"Сьогодні це питання, за попередніми даними, розглядатися ще не буде. У неділю або понеділок (8 або 9 березня) відповідні клопотання будуть заявлені", - повідомив співрозмовник. 

За його словами, оскільки справу розслідує ГСУ СК РФ, клопотання про арешт розглядатиме Басманний суд Москви.

У свою чергу прес-секретар Басманного суду Москви Анна Фадєєва повідомила "Інтерфаксу", що ніяких матеріалів до суду ще не надходило. "У мене немає ніякої інформації", - сказала вона.

Як відомо,  в ніч на 28 лютого у Москві  вбито російського опозиціонера Бориса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці. 

В інтерв'ю від 10 лютого Нємцов заявляв, що побоюється, що президент Росії Володимир Путін "замовить" його за опозиційні висловлювання.

Вбивство Нємцова відбулося за день до опозиційного маршу "Весна", запланованого на 1 березня. 

Президент РФ Володимир Путін заявив, що буде зроблено все, щоб "організатори і виконавці підлого і цинічного вбивства" Бориса Нємцова отримали заслужене покарання. 

Правоохоронні органи оголосили про винагороду у 3 млн рублів за інформацію, яка допоможе розкрити вбивство опозиційного політика.

Лідери країн ЄС та США засудили вбивство Нємцова та   заявили, що очікують від РФ повного і прозорого розслідування його загибелі. Як заявив держсекретар США Джон Керрі, загибель Нємцова відобразиться на Росії та світові. 

У Росії провину за смерть Нємцова представники громадськості та опозиціонери покладають на президента РФ.

Президент Петро Порошенко заявив, що Нємцов планував  оприлюднити докази участі російських збройних сил у конфлікті на Донбасі.

Інтерфаксpowered by lun.ua