Кличко: говорити про "політичну підтримку" Фірташем на виборах мера некоректно

Четвер, 30 квітня 2015, 21:58

Говорити про нібито політичну підтримку олігархом Дмитром Фірташем кандидатури Віталія Кличка на виборах мера Києва "як мінімум некоректно".

Про це у ході свідчень у суді в режимі відеоконференції заявив Віталій Кличко.

"Говорити про нібито політичну підтримку Фірташем моєї кандидатури на виборах мера як мінімум некоректно, оскільки на виборах мера столиці (Кличка) підтримали понад 56 відсотків киян", - заявив він.

"Сьогодні ми бачимо спроби перевести справу з економічної в політичну площину. Очевидно, адвокатами Фірташа обрана така стратегія захисту", - підкреслив Кличко.

Також він зазначив, що на прохання судді він "відразу погодився дати свідчення земельному суду Відня і зробив це чесно відповівши на всі питання, які мені були поставлені - щоб допомогти правосуддю встановити істину".

Як відомо, у Віденському суді  30 квітня проходить судове засідання у справі про екстрадицію Дмитра Фірташа до США.

США звинувачує Фірташа у підкупі індійських чиновників з метою отримання дозволу на видобуток титану в цій країні.

Лінію захисту на цьому суді Фірташ і його адвокати будують на нібито політичних мотивах його переслідування з боку США. Олігарх наполягає, що ще з 2012 року підтримував Кличка, а також що нібито зробив багато для відсторонення Януковича від влади. За його словами, підтримка Кличка нібито не сподобалося американцям і вони почали його політичне переслідування.

За даними джерел УП, була ще як мінімум одна зустрічолігарха з кандидатами – в лютому 2014 року. Повідомляється, що на них також був присутній Сергій Льовочкін і "ударівець" Віталій Ковальчук.

29 березня Кличко зняв свою кандидатуру з президентських виборів на користь Порошенка.

У свою чергу сам Кличко днями в інтерв'ю американському виданню Foreign Policy назвав розмови про зв'язки з Фірташем брехнею і запевнив, що їздив до Відня лише на день народження брата.

Українська правдаpowered by lun.ua