"Русскій мір" не має нічого спільного з християнством — експерт

Неділя, 17 травня 2015, 07:41

Концепція "русского міра", одним зі стовпів якого є РПЦ та її автономна частина в Україні — Українська православна церква Московського патріархату — пов'язана виключно з імперськими амбіціями Кремля, а не з християнством.

Таку думку висловив професор соціології університету Джорджтауна (США), керівник програми з глобалізації, релігії та секулярності Центру Берклі Хосе Казанова в інтерв'ю ZN.UA.

За його словами, Московський патріархат стає єдиною офіційною легітимною організацією в Криму, Донецьку та Луганську. Є проблеми у кримських татар, греко-католиків, протестантів та парафіян Української православної церкви Київського патріархату, але не у представників УПЦ МП.

"Тобто конфлікт не релігійний, але релігія відіграє в ньому колосальну роль внаслідок того, що співпали інтереси двох проектів — імперського державного проекту "Росія" і релігійно-канонічного від МП" — пояснив Казанова.

Як відомо, предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій продемонстрував зневагу до захисників України, не підвівшись на урочистому засіданні Верховної Ради при зачитуванні імен бійців АТО.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...