Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Коболєв про "штрафні" вимоги "Газпрому": Арбітраж - це цивілізований спосіб

П'ятниця, 29 травня 2015, 10:33

НАК "Нафтогаз України" вітає намір ВАТ "Газпром" передати свої претензії до української компанії на розгляд арбітражного трибуналу.

Про це заявив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв, повідомляє прес-служба НАКу.

"Арбітраж - це найбільш цивілізований спосіб вирішувати комерційні спори, якщо сторони не можуть знайти згоди шляхом переговорів", - прокоментував недавню заяву свого російського колеги Олексія Міллера Коболєв.

За його словами, сторони ініціювали провадження в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма в червні 2014 р. "Нафтогаз" підготував обґрунтування своїх претензій і заявив свої позовні вимоги в рамках арбітражного провадження за контрактом на поставку газу в січні 2015 р.

"Зустрічні позовні вимоги в рамках того ж провадження "Газпромом" ще не заявлялися", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, "Газпром" не вперше виставляє "Нафтогазу" рахунки, посилаючись на пункт контракту 2009 року, який, на думку "Газпрому", містить положення "бери-або-плати". Такі рахунки жодного разу не були прийняті до сплати, бо вони, на думку "Нафтогазу", не відповідають контракту.

Крім цього, серед поданих "Нафтогазом" позовних вимог є вимога про визнання даного пункту контракту недійсним.

"Окреме арбітражне провадження ведеться також за контрактом на транзит природного газу. Позовні вимоги за цим контрактом Нафтогаз заявив в травні 2015 року. Сумарні претензії Нафтогазу до Газпрому за двома контрактами перевищують 16 млрд дол.", - зазначили у прес-слжубі.

Як відомо, російський "Газпром" подасть в арбітраж позов до "Нафтогазу" щодо стягнення штрафів за недобір газу у 2014 році. Сума штрафу, яку вимагатиме стягнути "Газпром" - 8 мільярдів доларів.

Економічна правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: