В.о. командира "Торнадо" заявив, що напише рапорт на звільнення

Субота, 20 червня 2015, 23:21

На місці дислокації роти  спецпризначення МВС "Торнадо" у Привільному (Луганська обл.) було зачитано і переданий наказ міністерства про розформування підрозділу.

Як зазначено у відео Радіо Свобода, "торнадівці" погодилися на інвентаризацію зброї, проте здати її в ГУ МВС України в Луганській області відмовилися.

В.о. командира роти Микола Цукур заявив, що напише рапорт на звільнення.

Слідча група прокуратури провела  обшук на території бази дислокації роти. Знімати проведення слідчих дій журналістам не дозволили.

Разом з тим радник глави МВС Зорян Шкіряк оприлюднив відео, в якому бійці "Торнадо" , які вирішили залишити батальйон розповідають про причини рішення.

Коментуючи ситуацію, Шкіряк зазначив: "Отже, коротко. Ті, хто готові служити Україні та не були задіяні в злочинах проти людської гідності - будуть служити в МВС і ми будемо раді іх бачити! Знаємо, що нормальних пацанів, справжніх бійців у "Торнадо" більшість. До них нема питань - вони наші! А от мародери, вбивці, збоченці і гвалтівники повинні сидіти за ґратами!". 

Раніше речник МВС Артем Шевченко повідомив, що на базі розформованої роти спецпризначення МВС "Торнадо"  у школі у м.Привільне Луганської області проводиться обшук. 

Напередодні радник глави МВС Антон Геращенко заявив, що бійці "Торнадо" мають о 9:00 суботи вийти з бази та скласти зброю.

Раніше глава МВС Арсен Аваков заявив, що конфлікт між бійцями роти патрульної служби особливого призначення МВС "Торнадо" та представниками військової прокуратури, вичерпано.

"Торнадівці" заявили, що згодні на розформування, але висунули свої умови.

Заступник генпрокурора - головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявляв, що  бійці спецроти "Торнадо" підозрюються у скоєнні тяжкого злочину, на території бази перебуває понад 170 осіб, 70 з них не є співробітниками міліції, але у них на руках є зброя.

"Також змушений визнати, що серед цих осіб, за нашими даними, підтвердженими документально, знаходиться 43 раніше засуджені особи, частина з яких інтегровані та прийняті на службу", - заявив Матіос.

За його словами, слідство і МВС буде розбиратися, "хто за яких умов і з яких причин прийняв рішення про прийняття на роботу в органи внутрішніх справ цих осіб".

Джерело відео - Ирта FAX, Радио Свобода

powered by lun.ua