Реструктуризація не є необхідною умовою для співпраці з МВФ - Шевальов

Вівторок, 30 червня 2015, 02:08

Міжнародний валютний фонд продовжуватиме співпрацю з Україною, в тому числі, за умов відсутності домовленостей українського уряду з кредиторами щодо реструктуризації держборгу.

Це зазначив у понеділок під час візиту до Вашингтона заступник міністра фінансів України Артем Шевальов, передає Укрінформ.

"Сьогодні на засіданні CFR (Ради з питань зовнішніх відносин – ред.) був присутній дуже високий представник МВФ, і знову ж таки, позиція Фонду була підкреслена. Йдеться про те, що МВФ не бачить реструктуризацію боргів як абсолютно чітку передумову подальшої співпраці (з Україною - ред.)", - наголосив заступник міністра.

Він уточнив, що йдеться про інший інструмент Фонду, який може бути застосований в цьому випадку - так звана політика "Lending into Arrears", тобто кредитування в заборгованість.

"МВФ прив'язує свою позицію до прогресу реформ в Україні", - наголосив Шевальов, уточнивши, що йдеться, в тому числі про конкретні кроки уряду з виконання умов співпраці з Фондом.

Як тільки відбувається прогрес на цьому напрямі, зауважив заступник міністра, "ми можемо очікувати на подальшу співпрацю з Фондом".

Раніше, міністр фінансів України Наталія Яресько закликала членів Спеціального комітету кредиторів України розпочати прямі переговори щодо реструктуризації боргових зобов'язань.

powered by lun.ua