У Росії військовим, які відмовилися воювати на Донбасі, загрожує 10 років в'язниці

Субота, 11 липня 2015, 02:09

У Росії кілька десятків контрактників з окремої мотострілкової бригади Майкопської розвідувальної бригади втекли з полігону, оскільки злякалися, що їх відправлять на Донбас.

Про це йдеться у розслідуванні "Газета.Ru"

В даний час проти російських військових порушено кримінальні справи - їм загрожує до 10 років позбавлення волі за самовільне залишення частин і дезертирство.

Вказано, що за поїздку на Донбас пропонували 8 тис. добових і ветеранський статус.

Заступник гендиректора ТОВ "Перший об'єднаний союз юристів Кубані" Тетяна Чернецька, що представляє інтереси п'яти контрактників, проти яких порушено кримінальні справи, розповіла, що, за її даними, йдеться про десятки кримінальних справ стосовно військовослужбовців, які покинули полігон

"Командир частини, передають хлопці, заявляє: військово-слідчий відділ не справляється, стільки кримінальних справ. Хлопцям привласнюють номери 101, 137 в черзі на порушення кримінальних справ, отримують номер і чекають виклик до слідчого", - зазначила вона.

Судячи з офіційної статистики Майкопського гарнізонного суду, за перші півроку 2015 року по статті "Самовільне залишення частини" засуджено 62 військовослужбовців.

За словами Чернецької, у кількох десятків контрактників, щодо яких порушено справи за статтями "дезертирство" і "самовільне залишення частини", однакові обставини: в один і той же час з кінця вересня по середину листопада вони покинули полігон "Кадановській", пояснюючи це нелюдськими умовами і нав'язливими пропозиціями служити на території "ЛНР-ДНР" добровольцями.

У Міноборони РФ оперативний коментар з цього приводу надати не змогли.powered by lun.ua