Гройсман вимагає відповідальності за Мукачево. І від депутатів

Понеділок, 13 липня 2015, 11:24

Спікер Володимир Гройсман переконаний, що відповідальність за мукачівську стрілянину мають понести усі винуватці, навіть якщо серед них є народні депутати.

Про це він заявив  на погоджувальній нараді в понеділок.

Гройсман нагадав, що цього тижня парламент розглядатиме питання щодо зняття недоторканності з  депутатів та суддів і висловив сподівання, що сесійна зала розгляне його і ухвалить позитивне рішення.

"Треба розібратись негайно і об’єктивно, що відбулось, і хто винний, і притягнути його до відповідальності, незалежно від того, чи людина працює у владі, чи є народним депутатом, чи є представником правоохоронної системи або громадського формування", - сказав він.

"Це не має значення, а має значення лише те, щоб було проведено швидке розслідування", - додав він.

"Тому я думаю, що зняття недоторканності з депутатів і суддів є дуже актуальним, сподіваюся, що ми його розглянемо і ухвалимо рішення", - зазначив він.

11 липня при в’їзді до Мукачевого було заблоковано дорогу до міста; люди, озброєні автоматичною стрілецькою зброєю, відкрили вогонь в районі Червоної гірки. Повідомлялося про 9 поранених та кількох загиблих. Згодом стало відомо про 11 постраждалих.

За фактом інциденту у Мукачевому прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальні провадження за попередньою правовою кваліфікацією "терористичний акт" (ч.3 ст. 258 КК України) та "створення злочинної організації" (ст. 255 КК України).

Глава МВС Арсен Аваков заявив, що у Мукачевому триває спецоперація із блокування, роззброєння і затримання банди, яка здійснила напад на цивільний об’єкт.  

Заблоковані на околицях Мукачевого бійці ПС заявили, що готові здатися тільки у випадку прямого наказу Дмитра Яроша, а також за умови, що їх відправлять одразу в Київ у СБУ. 

12 липня заступник голови СБУ, очільник антитерористичного центру при СБУ  Віталій Маліков заявив, що у представників Правого сектору, які переховуються в околицях н.п. Лавки на Закарпатті час на перемовини з силовиками "майже вийшов", якщо вони не складуть зброю - почнуться затримання.

Українська правдаpowered by lun.ua