СБУ викрила фінансистів "ДНР"

Субота, 25 липня 2015, 10:59

Служба безпеки України викрила та блокувала діяльність групи осіб, які створили схему фінансування терористичної організації "ДНР".

Як повідомили у прес-центрі СБУ, "фінансисти" терористів ще у 2014 році брали участь у створенні т.зв. "республиканского банка", "министерства доходов и сборов" та "министерствафинансов" "ДНР".

"Ці структури терористів здійснюють збір "податків" з місцевих підприємців, частина коштів з яких йде на фінансування незаконних збройних формувань", - зазначили в СБУ.

Один з учасників угруповання - 30-річний мешканець м. Торез - передавав зібрані "податки" до т.зв. бюджетного фонду "ДНР".

Співробітники спецслужби встановили, що ватажки терористів "віддячили" йому монопольним правом на видобуток вугілля та інших корисних копалин на тимчасово окупованих територіях.

"Для забезпечення незаконних збройних формувань "ДНР" готівкою він розробив нову фінансову схему за участю кількох маріупольських фірм. Підприємства паралельно з легальною діяльністю займалися формуванням та організацією відправленням вантажів з товарами на тимчасово контрольовані терористами території", - йдеться у повідомленні СБУ.

Кошти, які акумулювалися на рахунках цих фірм, за фіктивними договорами перераховувалися російським компаніям, зареєстрованим у Ростові-на-Дону.

На території Росії гроші переводилися у готівку та переправлялися через неконтрольовані Україною ділянки кордону терористам до т.зв. "республиканского банка ДНР" під виглядом "благодійної допомоги та податків".

Рішенням суду накладено арешт на 51 рахунок 14 бізнес-структур. Наразі вирішується питання про надання тимчасового доступу до рахунків та, відповідно, коштів, які на них знаходяться.

Під час обшуків у приміщеннях підприємців вилучено кошти у національній та іноземній валюті еквівалентом майже 2 мільйони гривень, 20 печаток юридичних фірм, які незареєстровані за адресами проведення обшуків.

Фото - прес-центр СБУ
 

Також виявлено "документацію" про реєстрацію маріупольських фірм у т.зв. "миндоходов и сборов ДНР" та податкову звітність до нього, платіжні документи до т.зв. бюджету "ДНР", папірці оплати за проходження продуктів харчування через блокпости терористів.

В офісах також вилучено спецперепустки бойовиків "ДНР" на транспорт різних компаній, сервера та комп’ютерну техніку, на яких міститься інформація про фінансування незаконних збройних формувань т.зв. "ДНР".

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст.258-5 (фінансування тероризму вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії із встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та функціонування каналу фінансування терористів.

Українська правдаpowered by lun.ua