ГПУ просить для Лавриновича арешт або 8,6 млн застави

Четвер, 30 липня 2015, 18:18

Генпрокуратура просить Печерський райсуд Києва обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича і призначити заставу 8,6 млн гривень.

Про це йдеться у клопотанні, яке зачитав прокурор під час судового засідання.

Він зазначив, що Лавринович, будучи міністром юстиції, спільно зі своїм заступником Андрієм Сєдовим уклав договори на 94 тис. гривень і на 1 млн доларів (станом на 2013 рік - 8,5 млн гривень) з юридичною кампанією для складання правового висновку.

Цей правовий висновок мав використовуватися в Європейському суді з прав людини при розгляді справи про незаконний арешт колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

При цьому саме рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко вже було винесено й необхідності у складанні такого правового висновку не було.

Таким чином, на думку прокурора, було здійснено злочин - розтрата державних коштів.

Генпрокуратура заявляє, що, з огляду на вагу інкримінованого злочину і міру покарання (від 7 до 12 років в'язниці), Лавринович може ховатися від слідства або знищити речові докази.

У зв'язку з цим Генпрокуратура просить суд заарештувати підозрюваного і призначити заставу не менше 8 614 119 гривень 17 копійок.

Колишній міністр юстиції Олександр Лавринович заявляє, що син Максим Лавринович пообіцяв внести за нього заставу в разі його арешту.

Українські новини

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування