Ходорковський і Навальний допоможуть Савченко, Сенцову й Кольченку

Понеділок, 31 серпня 2015, 12:31

Колишній голова ЮКОСа Михайло Ходорковський і російський активіст Олексій Навальний запустили програму допомоги політв'язнем.

Про це йдеться у їхньому зверненні на сайті "Право Защита".

Їхню підтримку, серед інших, отримають українці: підсудна Надія Савченко й уже засуджені Олег Сенцов і Олександр Кольченко.

"Кримінальне переслідування за політичними мотивами – це те, через що довелося пройти нам обом. Найважче переживання в цьому досвіді – усвідомлення гострої несправедливості того, що відбувається, і розпачу від того, що тобі нічим не можна допомогти", - зізнаються російські опозиціонери.

"Відстоювати свою правоту під тиском налагодженої репресивної машини дуже важко. У цей час дуже важливо зберігати зв'язок із родиною, рідними, друзями, щоб не втратити віру повернутися до нормального життя. Саме таку підтримку політв'язні не завжди можуть отримати: наприклад, родина не може собі дозволити витрати на дорогу до місця ув’язнення", - зазначають вони.

"Для разової допомоги в подібних ситуаціях ми запускаємо цей проект: звинувачувані за політично мотивованими справами зможуть отримати одноразову матеріальну допомогу в розмірі 100 тисяч рублів", - заявляють Ходорковський і Навальний.

Вони сформували експертну раду, яка допомагає їм вибрати, кому допомагати.

"Якщо ви або ваші близькі потрапили в біду за політичний активізм, відстоювання прав чи висловлення громадянської позиції, розповідайте нам про цю справу. Ми постараємося допомогти", - закликають Ходорковський і Навальний.

Експертна рада складається з 24 осіб, серед яких – правозахисники, адвокати, які займаються політичними справами, і журналісти, які пишуть на правозахисні теми. Ходорковський і Навальний запропонували по 4 людини, думці й авторитету яких вони довіряють, а кожен із цих восьми експертів запропонував ще по 2 людини.

"Отримувачами підтримки з попередньо відібраних кандидатур сталі ті, кого не менше 50% членів експертної ради вважає політв'язнями, гідними такий допомоги", - повідомляють Ходорковський і Навальний.

Отримувачі підтримки:

Євген Вітишко

Денис Луцкевич

Олексій Полихович

Сергій Кривов

Олексій Гаскаров

Леонід Развозжаєв

Ілля Гущин

Сергій Удальцов

Таїсія Осипова

Андрій Барабанов

Степан Зімін

Олександр Марголін

Іван Непомнящих

Дмитро Ішевський

Олексій Сутуга

Олег Сенцов

Олександр Кольченко

Олег Навальний

Сергій Резнік

Сергій Мохнаткін

Надія Савченко

Андрій Пивоваров

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування