Яценюк: Борги із виплат бюджетникам погасять до кінця вересня

Неділя, 13 вересня 2015, 23:17

Заборгованість по зарплатах для працівників бюджетної сфери буде погашена в повному обсязі до кінця поточного місяця.

Про це заявив глава уряду Арсеній Яценюк у "10 хвилинах з прем’єр-міністром" 13 вересня, відповідаючи на запитання дописувачів у  Facebook.

За словами Яценюка, уряд знайшов 2 мільярди гривень, "щоби допомогти тим районам, в яких не вистачає коштів на виплати заробітної платні для працівників бюджетної сфери".

"У нас дійсно по багатьох областях є райони, які не мають достатньо коштів, щоб виплатити заробітні платні працівникам дошкільної освіти, адже ресурс для виплат заробітної платні в дошкільній освіті йде саме з місцевого бюджету. На наступному тижні ми ухвалимо постанову, до районів, які потребують дотації, дійдуть гроші, і всі заборгованості по цим районам будуть погашені", - заявив Яценюк. 

Також глава уряду зазначив, що наступного тижня, 17 вересня, "Верховна Рада "має проголосувати за 5 законів, які змінюють державний бюджет, підвищують заробітну плату і пенсії так, як визначив уряд".

"Серед цих законів і той, який дозволяє реструктуризувати і списати борги України", - зазначив Яценюк.

Після ухвалення цих законів уряд "або окремою відомістю доплатить до кінця поточного місяця додаткові суми для кожного пенсіонера, або при виплаті пенсії вже в жовтні здійснить додаткову доплату як за вересень, так і за жовтень".

Яценюк нагадав, що збільшення виплат "в середньому становитиме від 13 до 18% до пенсій, зарплат і соціальних стандартів". За словами Яценюка, "гроші вже накопичені на рахунках у Держказначействі". 

Українська правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua