Порошенко: "План Мореля" - особиста думка його автора

Неділя, 20 вересня 2015, 22:33

Президент Петро Порошенко розцінює план координатора робочої групи з політичних питань тристоронньої робочої групи П'єра Мореля з проведення виборів на Донбасі ("План Мореля") як приватну думку його автора.

Про це Порошенко заявив в інтерв'ю  українським телеканалам, яке вийшло в ефір ввечері 20 вересня. 

"(Ставлюся) як до особистої думки пана Мореля", - заявив Порошенко, коментуючи питання журналістів.

При цьому він підкреслив, що Україна виступає за вибори на окупованій частині Донбасу за українським законодавством, згідно з мінськими угодами.

"Вибори мають відбутися за українським законодавством, що є у мінських угодах…. Маємо врахувати особливості – а вони є. Бо ті тимчасово переміщені  особи -  проукраїнські, але які зараз не на Донбасі – їм треба забезпечити можливість голосування. А це зараз не враховується в українському законі, маємо передбачити ці особливості. Бо якщо ми "виведемо" ці голоси, волевиявлення громадян на українському Донбасі буде викривлено", - заявив Порошенко.

"Є пропозиції, які мають врахувати ці особливості – давайте їх обговорювати. Ніякого тиску на українську сторону не існує, ми не приймемо це (щодо умов проведення виборів)", - додав він.

Порошенко підкреслив, що вибори 18 жовтня, про які оголосили ватажки бойовиків "ДНР" -  "точний аналог виборів 2 листопада минулого року, які зруйнували мінський процес і після яких послідували численні жертви, ескалація конфлікту і руйнування мінських домовленостей", - заявив Порошенко.

Він додав, що робитиме усе, щоб не допустити цих псевдовиборів, а у разі їх проведення Україна та її партнери у світі будуть розцінювати як серйозне порушення "Мінських угод".

Українська правда powered by lun.ua