Політична підгрупа поки не знайшла виходу через ультиматум бойовиків

Четвер, 24 вересня 2015, 18:00

Тристороння контактна група має в п'ятницю обговорити ситуацію, що склалася у політичній підгрупі після того, як представники бойовиків висунули ультиматум щодо місцевих виборів.

Про це "Українській правді" повідомив представник України в політичній групі Роман Безсмертний.

"Вчора зранку (на наступний день після висунення представниками окупованих територій ультиматуму - УП) почала працювати підгрупа. Однак по суті після висунутого ультиматуму розмови не сталося. Ми обмінялися думками в достатньо жорсткій формі. Після цього домовились, що координатор підніме питання до головуючого з ОБСЄ в Тристоронній контактні групі", -  повідомив Безсмертний.

"Питання буде обговорено в п'ятницю в тристоронній контактній групі. Як наслідок, якщо рішення буде прийнято, то у понеділок з 9 години буде продовжена робота", - сказав він.

Безсмертний повідомив, що під час засідання у середу, пропозиції бойовиків не обговорювались, українська сторона відмовилась на них погоджуватись ще у вівторок.

"Ніхто і ніколи не буде розглядати ультимативних заяв. Це справа Верховної ради, президента і уряду вирішувати, коли і де, які рішення розглядати і приймати. Не може бути такого, щоб хтось, тим більше в такому статусі, диктував, що і коли їм робити", - зазначив він.

"Вони можуть висловити пропозиції чи свої думки, це приймалося до уваги, розглядалося і враховувалося чи не враховувалося", - додав він.

Безсмертний повідомив, що головуючий координатор від ОБСЄ "продовжує працювати над документами, намагається звести до купи висловлювання сторін, які звучали для того, щоб синтезувати все це".

"Це робиться для того, щоб 2 числа відбудеться саміт нормандської четвірки в Парижі, туди треба або внести варіанти відповідей, або проблеми, які виникли і якщо вони стали нездоланними", - зазначив Безсмертний.

Раніше у вівторок на засіданні підгрупи бойовики заявили, що проведуть перший етап місцевих виборів 18 жовтня та 1 листопада, базуючись на власних законах. А якщо Україна виконає їхні вимоги, то вже 21 лютого 2016 року можуть провести вибори за законодавством України.

В українській делегації заявили, що такий ультиматум зриває мінські переговори.

Українська правдаpowered by lun.ua