ЗМІ Австрії розповіли про подробиці справи, в якій фігурує Ложкін

П'ятниця, 25 вересня 2015, 13:59

Австрійська прокуратура оцінює суму збитку у справі, за якою глава Адміністрації президента Борис Ложкін може проходити в якості свідка, в 5 мільйонів євро.

Про це повідомляє австрійське інформаційне агентство APA, передає Zn.Ua.

Відділ по боротьбі з корупцією прокуратури Австрії заявляє про те, що знайшов факти відмивання коштів, розслідуючи підозрілу історію з главою адміністрації президента України Борисом Ложкіним. У цій історії фігурують ще дві людини - громадяни України, зазначає видання.

"Мова йде про збиток у більш ніж п'ять мільйонів євро", - йдеться у публікації.

Не виключається також, що Ложкін може проходити в цій справі як свідок. Прокуратура Австрії вже направила в Генпрокуратуру України запит про правову допомогу в розслідуванні, про що напередодні повідомляв народний депутат Сергій Лещенко.

Агентство повідомляє, що 43-річний Ложкін за кілька місяців до початку політичних потрясінь в Україні продав в 2013 році свою частку (на 400-500 млн доларів) в UMH group олігарху Сергію Курченку, який після зміни влади втік до Росії. "Не виключено, що нинішнє розслідування пов'язане з цією угодою", - йдеться в повідомленні.

Для президента України Петра Порошенка розслідування зараз зовсім невчасне, підкреслюється в статті. "Він стикався неодноразово в останній час із західною критикою про те, що робить недостатньо в боротьбі проти корупції", - пише агентство.

У листопаді 2013 року Ложкін продав 99% медіахолдингу UMH компанії СЄПЕК Сергія Курченка. 10 червня 2014 Борис Ложкін був призначений главою адміністрації президента України.

Як відомо, після появи інфомарції про справу в Австрії, Ложкін заявив що правоохоронні органи жодної з країн світу ніколи не зверталися з будь-якими претензіями.powered by lun.ua