Основу "плану Мореля" розробляли Нуланд і Карасін - DW

Неділя, 27 вересня 2015, 18:35

Пропозиції, які містяться в "плані Мореля" для врегулювання ситуації на Донбасі та проведення там виборів були розроблені уповноваженою Держдепу США Вікторією Нуланд та статс-секретарем МЗС РФ Григорієм Карасіним, П'єр Морель лише "доводив їх до розуму".

Про це, з посиланням на дипломатичні джерела у Парижі, пише Немецкая волна.

"Компромісні пропозиції у загальних рисах були розроблені наприкінці липня Вікторією Нуланд і статс-секретарем МЗС РФ Григорієм Карасіним, а довести їх "до розуму" доручили Морелю. Коли ж пакет пропозицій був заздалегідь узгоджений, президент Франції Франсуа Олланд запропонував організувати зустріч лідерів країн "нормандської четвірки" у Парижі в жовтні та допустив скасування санкцій проти РФ у разі прогресу у мирному врегулюванні", - пише DW.

За інформацією деяких західних ЗМІ, зазначає видання, головний пункт плану - прийняття Верховною Радою спеціального закону для виборів на окупованих територіях Донбасу.

"Компроміс полягає в тому, щоб ці вибори де-юре проходили за українським законодавством, але невизнані "ДНР" і "ЛНР" отримали можливість провести їх за власними правилами", - пише видання.

Як відомо, українська сторона жорстко відреагувала на "план": президент Петро Порошенко заявив, що "план Мореля" - "особиста думка його автора".

Разом з тим Німецька хвиля з посиланням на представницю МЗС Німеччини повідомляє: в Берліні розглядають "план Мореля" як "основу подальшого врегулювання" кризи в Донбасі.

У відомстві нагадали, що ця позиція зафіксована і у заяві глави МЗС ФРН Франка-Вальтера Штайнмайера за підсумками переговорів глав МЗС "нормандської четвірки" в Берліні 12 вересня. "Спиратися на ідеї Мореля" наступного ж дня запропонував і міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. 

"У МЗС Франції DW теж повідомили, що вітають зусилля Мореля з вироблення компромісу. У Парижі також заявили про стурбованість планами сепаратистів провести окремі вибори", - пише видання.

Як відомо, раніше  Сергій Рахманін у статті "Морельські тези" на ZN.UA зазначив, що у Мінську в ході зустрічей контактної тристоронньої групи активно обговорюється спеціальний закон для проведення виборів на неконтрольованих територіях Донбасу.

Офіційно "план Мореля" називається "Елементи для тимчасового закону про місцеві вибори в деяких районах Донецької та Луганської областей" і  містить перелік умов, що визначають можливість проведення виборів на територіях, контрольованих бойовиками.