У справі "26 лютого" судять кримських татар, учасники другого мітингу - "потерпілі"

Середа, 14 жовтня 2015, 11:44

Слідство у справі "26 лютого" в Криму ведеться вкрай однобоко, оскільки обвинуваченими виступають лише кримські татари, в той час як в цей день проходили одночасно два мітинги - другий очолював нинішній "глава" Криму Сергій Аксьонов.

Про це в ефірі "Радіо Крим.Реаліі" заявив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, повідомляє представництво Меджлісу.

За його словами, учасники другого мітингу не тільки не притягнуті до відповідальності, але і виступають як потерпілі.

"Ми вважаємо в цілому справа "26 лютого" є незаконною, необгрунтованою, оскільки події відбувалися на території України, і розслідувати ці події зможуть лише правоохоронні органи України", - додав Джелял.

За його словами, у Меджлісі в цілому розцінюють "будь-яку інформацію у цій справі як негативну, несправедливу".

Як відомо, в анексованому Росією Криму систематично переслідуються кримські татари, в т.ч. - за участь у мітингу 26 лютого 2014 року проти приєднання Криму до РФ.

Так, у січні в Криму був заарештований заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, якому інкримінують "заклики осіб кримськотатарської національності до непокори законним вимогам представників влади, застосування насильства".

Також Чийгоз інкримінують застосування насильства проти "самооборони Криму" та представників "Російського Єдності".

Пізніше був заарештований ще один учасник мітингу "26 лютого" Ескендер Кантемир.

7 травня 2015 був заарештований учасник мітингу  Мустафа Дегерменджі, у серпні Київський райсуд Сімферополя продовжив до 17 листопада його утримання під вартою.

У квітні у оператора телеканалу ATR Ескендера Небіева було проведено обшук, сам він був затриманий, пізніше вийшов на свободу. Однак 9 жовтня Небіева знову затримали, а 12 жовтня суд засудив Небіева до 2,5 роки умовно.powered by lun.ua