Клімкін: у Москві - нова хвиля антиукраїнської істерії

Четвер, 29 жовтня 2015, 16:18

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає відбувається навколо Бібліотеки української літератури в Москві "антиукраїнської істерією".

Про це він сказав в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в Ашхабаді в четвер.

"Ми постійно стежимо за цим процесом. Проблема полягає в тому, що зараз російська влада вважає антиросійським абсолютно все. Починають вилучати твори Павличка, наше саме існування вже вважається в певній мірі "антиросійським", - говорить Клімкін.

За його словами, колишнього директора бібліотеки російські правоохоронці відпустили, але вдома у нього було здійснено обшук.

"Але директора Шаріну, яка, як ви знаєте, громадянка Росії, поки не випускають, тримають у СІЗО", - сказав Клімкін.

Він підкреслив, що українські дипломати намагаються чинити тиск, але консульський доступ можливий тільки до громадян України.

"Але те, що відбувається - це чергова хвиля антиукраїнської істерії", - резюмував міністр.

28 жовтня в Бібліотеці української літератури в Москві провели обшук, також пройшов обшук удома в директора бібліотеки Наталі Шаріної, а саму її затримали за звинуваченням у розпалюванню національної ненависті.

За версією слідства, у 2011-2015 роках Шаріна незаконно поширювала серед відвідувачів бібліотеки книжкові видання Дмитра Корчинського, визнані російським судом екстремістськими матеріалами й забороненими до використання в Росії.powered by lun.ua