Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Свідки: Людей клали на підлогу і розстрілювали. Відео утечі з Концерт-холу в Парижі

Субота, 14 листопада 2015, 09:32

Журналіст видання Le Monde став свідком стрільби у концертному холі Bataclan, зафільмував події і був поранений одним з терористів.

Відео і історію журналіста Даніеля Псенні наводить видання Le Monde.

Помешкання журналіста знаходиться за будівлею концертного холу.

Під час теракту журналіст дивився фільм і навіть спочатку подумав, що пострілі, які він почув, роздалися з телевізора, а не з вулиці.

"Я живу на другому поверсі, моя квартира знаходиться навпроти виходів з Bataclan ", - розповів він.

"Всі утікали звідти. Я побачив людей на підлозі, кров. Я зрозумів, що там щось серйозне. Я запитав, що відбувається, але всі утікали на вулицю Амело. Одна жінка вчепилися за вікну на другому поверсі. У мене перед очима стали картинки 11 вересня", - розповів журналіст.


Images de la fusillade au Bataclan lemondefr

Він розповів, що побіг вниз, щоб впустити людей у будівлю, щоб вони сховалися. Коли він відкрив двері, побачив чоловіка, який лежав на тротуарі. А потім, за словами журналіста, він був поранений у руку. "Я пам’ятаю, що відчув ніби петарда розірвалася у моїй руці, потім побачив кров. Я думаю, що стрілок стояв біля вікна Bataclan", - розповів журналіст.

Інший свідок, який був всередині концерт-холу і слухав американську групу Eagles of Death Metal, розповів виданню France 24, як все починалося.

За його словами, під час концерту почувся якийсь шум і він зрозумів, що щось не так.

"Я повернувся і побачив одного з атакуючих. Він був дуже молодий, близько 20 років з невеликою бородкою", - розповів журналіст з радіо Europe 1  Жульєн Пірс.

"Спочатку я подумав, що це частина шоу, піротехніка чи ще щось. Але коли я оглянувся і побачив його з штурмовою гвинтівкою і потім побачив полум’я зі зброї, зрозумів, що це все не жарт", - розповів він.

Коли стрілець перезаряджав зброю, Пірс зміг утекти.

"Люди падали як доміно", - розповів інший очевидець.

Інший очевидець розповів, як терористи поклали людей на підлогу і  розстрілювали кожного, хто намагався утекти.

Як відомо, у п’ятницю ввечері у центральному північному районі Парижу сталася серія терактів. В Парижі було шість "епіцентрів" терористичної атаки.

Кілька вибухів сталися біля футбольного стадіону Stade de France, де проходив матч, а на трибунах перебували президент Франції та глава МЗС Німеччини. Терористи-смертники підірвали себе о 21.17 та 21.19.

Після того в центрі столиці відбулася низка інших нападів озброєних терористів. Кілька груп терористів (а також, можливо, одиночних бойовиків), озброєних автоматами, атакували кав’ярні та людні вулиці в центрі французької столиці. Терористи також вдерлися у концерт-хол Bataclan, розстрілювали людей, частину захопили в заручники.

 

Внаслідок спецоперації силовики вюили 8 бойовиків.

Станом на 11:49 суботи встановили, що кількість загиблих у Парижі - 128 осіб, поранені близько 180 осіб, 99 з них перебувають у критичному стані.

До терактів найймовірніше причетні бойовики ІДІЛ. Не виключають версію причетності до терактів і Аль Каїди.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: