Суд у Криму відмовився задовольнити позов журналістки проти ФСБ

Четвер, 19 листопада 2015, 11:32

Суд відмовився задовольнити позов кримської журналістки, заступника генерального директора продакшн-студії "Qara deniz production" Лілі Буджурової проти слідчого ФСБ.

Про це повідомляє в четвер сайт "15 минут".

Як відомо, причиною позову стала відмова адвокату журналістки присутнім при обшуку, який співробітники ФСБ провели в її будинку 2 листопада.

Буджурова вважає, що таким чином було порушено її конституційне право на адвокатський захист. При цьому співробітники ФСБ факт правопорушення заперечують.

Суддя вважає, що в матеріалах справи немає достатніх доказів того, що слідчий особисто відмовив адвокату Буджуровій у присутності під час обшуку.

"Головуючий суддя відмовився допитувати свідків, які були безпосередніми очевидцями того, як я приїхав, наполягав на своїй присутності при проведенні обшуку, після проведення обшуку спілкувався зі слідчим, висловлював своє невдоволення тим, що мене не пропустили в приміщення", - повідомив адвокат Джеміль Темиш.

За його словами, слідчий пояснив свої дії тим, що вважає присутність адвоката при обшуку недоцільним.

Для Лілі Буджурової рішення суду виявилося цілком очікуваним.

"Ми будемо оскаржувати це рішення суду. Я його вважаю абсолютно незаконним, як був незаконним і обшук, проведений у моєму житлі. Я не збираюся миритися з такою умовою, коли тобі права твої, або закони, або правосуддя даруються. Мені не даруються права. Мої права мають бути захищені законом. Зараз закон мене не захистив, на жаль", - сказала журналістка.

Обшук в будинку Буджурової було проведено 2 листопада у рамках кримінальної справи проти власника телеканалу ATR Ленура Іслямова, якого звинувачують в екстремізмі. Раніше Буджурова працювала на цьому телеканалі, але після його переїзду в Київ у травні цього року, вона і екс-гендиректор ATR Ельзара Іслямова створили студію Qara Deniz Production.

За словами адвоката Джеміля Темішева, часто при проведенні обшуку громадянину відмовляють у присутності адвоката.