У ГПУ розповіли, який був план ліквідації Майдану і "АТО"

Четвер, 19 листопада 2015, 12:25

18 лютого 2014 року тодішня влада за вказівкою Віктора Януковича почала реалізацію плану з остаточного розгону Майдану..

Про це розповів начальник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк на прес-конференції у Києві в четвер.

"Було створено штаб так званої "антитерористичної операції"… Для того, щоб максимально і повномасштабно завершити цю операцію і мінімізувати можливість підтримки людей, було припинено рух метро, відключено частково електроенергію, відключено окремі телеканали", - зазначив він.

"План передбачав тиск силових органів із застосуванням спецзасобів, техніки, водометів, БТРів, мисливських набоїв, витіснення з Інститутської, Хрещатика зі сторони Європейської площі, захоплення (будинку) Профспілок. Ці дії мали призвести до того, що протестувальники мають переміщуватися з Майдану вище на Михайлівську площу, де в той час перебували "тітушки", які були озброєні, в тому числі спецзасобами та зброєю МВС, які мали розсіювати протестувальників і розганяти їх із застосуванням вогнепальної зброї", - зазначив Горбатюк

Ці події тривали з 19-ї години 18 лютого. Після цього тодішні голови СБУ й МВС "виступили з ультиматумом, яким попередили, що будуть здійснюватися насильницькі дії, давши час на залишення площі", зазначив Горбатюк

"Ці дії були незаконні, це підтверджується матеріалами провадження", - сказав представник ГПУ.

"За результатами таких дій правоохоронців тієї ночі загалом отримали тілесні ушкодження 206 осіб, із них 16 загинули. При цьому 11 осіб отримали вогнепальне поранення саме від мисливських набоїв і загинули, а 55 осіб отримали вогнепальне поранення", - повідомив Горбатюк

Представник ГПУ заявив, що вказівку на силові дії давав колишній президент Віктор Янукович.

"Ці вказівки виконували ті ж самі особи, причетні до інших злочинів (проти Майдану): колишній міністр Захарченко, його заступнк Ратушняк, свою активну участь також приймали керівники СБУ – екс-голова СБУ Якименко, його перший заступник і керівник антитерористичного центру Тоцький, керівник СБУ у Києві та Київській області, керівники київської міліції Мазан, Федчук, керівники "Беркуту" Києва, а також командувач Внутрішніх військ Шуляк", - сказав він.

Горбатюк наголосив, що керівництво держави чітко усвідомлювало наслідки своїх дій, відтак умисно було завдано шкоди не лише протестувальникам, а й загинули правоохоронці.

Керівник департаменту захисту національної державності СБУ Анатолій Дублик додав, що екс-керівник управління СБУ Олександр Щоголєв, який дав згоду на проведення так званої "антитерористичної операції" у центрі Києва, ознайомлюється з матеріалами справами.

"Була підготовка на виконання вказівки президента, було проведено ряд засідань так званого "антитерористичного центру"… Це юрисдикція керівника управління Щоголєва, який зараз затриманий і знайомиться зі слідством. Дійсно, такий підготовлений був документ – він був озвучений тодішнім головою СБУ – про те, що на цей день проводиться антитерористична операція", - сказав він.

"В його звинувачення йшлося, що він підписав розстановку сил і засобів, де залучалися бійці спецпідрозділу "Альфа": вони, коли йдуть на завдання, в них є відповідна екіпіровка і військове спорядження. В тому числі – і снайперські розрахунки. Дійсно, вони були, вони знаходилися в приміщенні 33-го будинку, де центральний офіс", - сказав Дублик.

"В подальшому вони здійснювали прохід через дах Будинку профспілок", - додав він.

powered by lun.ua