На День свободи на Херсонщині - конфлікт через ЛЕП до Криму

Субота, 21 листопада 2015, 16:25

У Херсонській області біля завалених в результаті підриву опор ЛЕП кримськотатарські активісти, які намагаються перешкодити їх відновленню, оточені озброєним спецназом.

Про це у своєму facebook ввечері 21 листопада повідомив Айдер Муждабаев.

"Обстановка напружена до межі, в будь-який момент може статися кровопролиття. Лідери кримських татар намагаються зв'язатися з президентом і главою МВС з тим, щоб не сталося непоправного", - зазначив він.

Як заявив в Facebook Шевкет Наматуллаєв повідомив, що Нацгвардія і батальйон "Херсон" (близько 100 озброєних бійців) на чолі з Іллею Ківою (екс-замначальника УВС Херсонської області, наразі - голова департаменту Нацполіціі протидії наркозлочинності) оточили учасників блокади Криму, які охороняють пошкоджені електроопори на Чаплинці.

"Силовики хочуть відтіснити учасників блокади від ліній електропередач. За словами очевидців, вже кілька кримських татар постраждали. Силовики не стріляють, але б'ють прикладами автомата, у тому числі і жінок. Протистояння триває, на місце зіткнення продовжують прибувати кримські татари живуть в Херсонській області" , - повідомив він.

СРОЧНО!!!Фото с места противостояния. Нацгвардия и батальон Херсон пытаются оттеснить от поврежденных электроопор участников блокады Крыма препятствующих проведению ремонтных работ

Posted by Шевкет Наматуллаев on 21 ноября 2015 г.

Милиция на Чаплынке задерживает всх, кто едет поддержать акцию. Не трогают пока только тех, кто возле электроопор.

Posted by Osman Pashayev on 21 ноября 2015 г.

Як заявив Українській правді Айдер Муждабаєв, о 19:00 кримськотатарські активісти в Києві планує почати акцію протесту під адміністрацією президента на вул.Банковій "з вимогою не допустити кровопролиття" на Херсонщині.

У свою чергу Ілля Ківа в ефірі одного з телеканалів прокоментував події на Чаплинці так: "Тут має підключатися СБУ, оскільки події відбуваються у прикордонній зоні, тут відбуваються теракти. Ситуація - у її компетенції. А ми (поліція) лише маємо забезпечувати правопорядок".

"Ми маємо захищати життя і здоров'я українських громадян. Станом на сьогодні два опори тут перебувають в аварійному стані. У будь-який момент вони можуть впасти, а мітингувальники перебувають у катастрофічній близькості до них. Наше завдання зараз - дати можливість ремонтним групам прибути на місце і здійснити ремонтні роботи", - заявив Ківа. 

Він додав, що дані лінії ЛЕП "постачали енергію не лише на Крим": "У разі їх падіння частина Херсонської області та Миколаївської області залишаться без світла".

Як відомо, 20 листопада дві електроопори в Генічеському та Чаплинському районах Херсонської області були пошкоджені невідомими.

Керівники громадянської акції кримських татар та громадських активістів по торговому блокуванню Криму, виступаючі за припинення поставок електроенергії на півострів, заявили про свою непричетність до підривів.

Координатор акції блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що учасники громадянської акції по блокаді Криму мають намір блокувати ремонт пошкоджених опор ЛЕП.

"У цьому братимуть участь кримськотатарські активісти, "Автомайдан", батальйон "Айдар" та "Правий сектор "... Штаб "громадянської блокади Криму" зараз тут, і ми будемо блокувати ремонт на всіх чотирьох лініях", - сказав він.

За словами Іслямова, пошкоджено чотири лінії електропередач, через них "ще дві лежать".

"Це (підрив) міг зробити хто завгодно, але ми до цього відношення не маємо. Ми будемо блокувати, бо нам цікаво участь у самому процесі блокування, а не в процесі підривів", - сказав Іслямов.

"Українська держава повинна була самостійно обмежити постачання електроенергії до Криму", - додав він.

Як відомо, 20 вересня розпочалася безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар.  Учасники блокади заявили, що за нею послідує "енергетична блокада" Криму.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: