Порошенко хоче позбавити Раду права на згоду для арешту суддів

Четвер, 26 листопада 2015, 12:12

Президент України пропонує дозволити арешт суддів без згоди Верховної Ради, передавши таке право Вищій раді правосуддя і Конституційному суду.

Про це йдеться у поданому ним законопроекті 3524.

Так, згідно із законопроектом про зміни до Конституції (щодо правосуддя), на арешт судді потрібна згода Вищої ради правосуддя – саме на цей орган президент пропонує перетворити Вищу раду юстиції.

"Без згоди Вищої ради правосуддя суддю не може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання судді під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину", - йдеться в законопроекті.

Для арешту судді КС потрібна згода лише Конституційного суду, згоди ВР не потрібно.

Порошенко пропонує позбавити Раду права призначати та звільняти з посад третину складу КС, а також безстроково обирати суддів. 

Як ідеться в законопроекті, суддю не може бути притягнуто до відповідальності за ухвалене ним судове рішення, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку.

Крім того, пропонується підвищити мінімально допустимий вік судді. Якщо зараз суддею може стати і 25-річний, то за запропонованими змінами – мінімальний вік судді 30 років.

Порошенко також пропонує замінити обов’язкове проживання в Україні для обрання суддею на обов’язкове знання державної мови.

Крім того, пропонується покласти на суд контроль за виконанням судового рішення. Держава ж забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Українська правда