Час інвестувати в оборону – Столтенберг

Понеділок, 14 грудня 2015, 07:17

Генсек НАТО Йенс Столтенберг закликав країни-члени Альянсу збільшувати видатки на оборону.

Про це він написав у статті для defense news.

"Ми стоїмо перед обличчям найбільших випробуваннь покоління. Вони складні і взаємопов'язані та прийшли з різних напрямків. Замість Арабської весни – насильство і екстремізм. Росія незаконно анексувала Крим, вона продовжує дестабілізувати східну Україну, а тепер ще й втрутилась у війну в Сирії", - пише Столтенберг.

"Тож тепер час інвестувати у нашу безпеку. Ми спостерігаємо певний прогрес у питанні підтримки оборонного бюджету кожного члена НАТО на рівні 2% ВВП. Естонія і Польща вже досягли цієї позначки, Великобританія підвищує оборонні витрати в даний час, а інші союзники мають намір зробити те ж саме", - написав він.

Як повідомлялося, Північноатлантичний альянс планує більш активно використовувати Раду Росія-НАТО для підтримки зв'язків з Росією.

Рада НАТО-Росія була утворена у 2002 році, щоб налагодити довірчі зв'язки між недавніми супротивниками в холодній війні. В останній раз вона скликалась на дипломатичному рівні влітку 2014 року. НАТО відмовився від продовження діалогу з Москвою, після того як Росія анексувала півострів Крим і стала відкрито підтримувати збройних сепаратистів на сході України.powered by lun.ua