Підприємство Клюєвих зобов'язали повернути держбанку 41 мільйон євро

Понеділок, 14 грудня 2015, 15:43
Підприємство Клюєвих зобов'язали повернути держбанку 41 мільйон євро
skelet-info.org

Суд стягнув з ПАТ "Укрпідшипник" братів-втікачів Андрія та Сергія Клюєвих на користь державного "Укрексімбанку" понад 41 млн євро заборгованості за кредитом.

Про це свідчить рішення Господарського суду Донецької області від 26 листопада, передають "Наші гроші".

22 листопада 2006 року "Укрексімбанк" видав "Укрпідшипнику" 38 млн євро кредиту під 5,37% річних (з 2012 року процентна ставка стала плаваючою, але не менше 9%) на строк до 05.02.2016.

У той же день банк уклав договори поруки з трьома підприємствами: "Артемівський машинобудівний завод "ВІСТЕК", "Артемівський завод по обробці кольорових металів" і "Костянтинівський металургійний завод", що теж підконтрольні Клюєвим.

У серпні 2015 року держбанк звернувся до "Укрпідшипника" з вимогою достроково погасити кредит.

Суд зобов’язав "Укрпідшипник" виплатити банку 38 млн гривень заборгованості по кредиту. Після порушення провадження по справі підприємство перерахувало банку 49 тисяч євро, тож підприємство має сплатити банку решту процентів у розмірі 3,19 млн гривень, а також 17 тисяч євро - 3% річних. Також "Укрпідшипник" має виплатити держбанку 626 тисяч гривень штрафних санкцій.

Разом з тим суд визнав припиненою поруку по кредиту заводу по обробці кольорових металів і заводу "ВІСТЕК". Суд дійшов висновку, що у 2012 році у результаті укладення додаткової угоди між банком і "Укрпідшипником" обсяг відповідальності поручителів збільшився, однак це не було письмово погоджено із заводами, відповідні додаткові угоди не укладалися.

Статутний фонд ПАТ "Укрпідпишник" становить 373 тисяч гривень. Саме у цього підприємства Сергій Клюєв позичав гроші на купівлю за 146 млн гривень фірми "Танталіт", на яку було оформлено резиденцію "Межигір’я" Януковича.

Нагадаємо, у 2007-2008 роках Клюєви отримали контроль над "Заводом напівпровідників". Упродовж 2009-2013 років цей завод одержав в "Укрексімбанку" кредитів на суму понад 450 млн євро під приводом реалізації інноваційного проекту зі створення компанії з виробництва моно- та полікристалічного кремнію, що використовується для виробництва фотогальванічних пластин та модулів сонячних електростанцій.

При цьому екс-чиновники добилися обслуговування цих кредитів за рахунок бюджетних коштів, які призначалися малозабезпеченим українцям. На це вони отримали з держбюджету 170,08 млн гривень.

Окрім вказаних вище коштів, "Завод напівпровідників" отримав від "Укрексімбанку" у 2009 році кредит на суму 1,55 млрд грн, які під приводом розрахунків за поставку товарів були переведені за кордон на рахунки компанії Activ Solar GmbH, підконтрольної Клюєвим.

Зауважимо, що компанії з групи "Актив Солар" отримали від іншого держбанку ("Ощадбанк") кредити на суму 2,6 млрд гривень на будівництво елекстростанцій у Криму.

Цікаво, що у жовтні Activ Solar відхрестилася від кримських компаній і заявила, що боргів перед "Ощадбанком" у неї немає.

Як повідомлялося, "Завод напівпровідників" банкрутується акціонерами. Суд затвердив, що розмір боргу заводу перед "Укрексімбанком" становить 5,15 млрд гривень.

За даними "Економічної правди", "Укрексімбанк" посеред 2014 року списав майже 4 млрд гривень "поганих" кредитів, серед яких можуть бути і кошти отримані "Заводом напівпровідників".

Економічна правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування