Геращенко: Бойовики часто подають на обмін своїх дружбанів

П'ятниця, 25 грудня 2015, 13:10

В питанні обміну заручників бойовики вдаються до шантажу, занижують цифри та подають на обмін людей, які не мають стосунку до конфлікту на Донбасі.

Про це в інтерв'ю "Тижню.ua" розповіла представник президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

За її словами, шанси на звільнення заручників є, але це дуже складний процес.

"Бойовики справді намагаються шантажувати нас питанням амністії й постійно занижувати цифру тих, хто утримується в заручниках. Тільки за останній час ми відправили 21 запит щодо долі конкретних осіб із зазначенням обставин, за яких вони потрапили в полон. На жоден із них не отримали відповіді", - розповіла Геращенко.

Вона повідомила, що в української сторони є два списки: заручників і зниклих безвісти (в останньому 762 особи, з яких близько 400 цивільних).

"На останньому засіданні гуманітарної підгрупи Мінської переговірної групи взяли нарешті участь представники МК Червоного Хреста… І ось після цього вперше представники ОРДіЛО заявили, що почали працювати над списками зниклих безвісти й встановили долю 63 людей", - розповіла Геращенко. 

Вона також додала, що Україна намагається домовлятись про інформацію з волонтерами і

"якщо вдається домовитися на нижчому, ніж Мінськ, рівні про звільнення полонених, звичайно, вступаємо в такі переговори".

"Але зрозумійте, що та сторона нерідко робить парадоксальні запити. Наприклад, нещодавно запропонували нам відпустити людину, яка була засуджена ще 2003 року (!) за вбивство й уже відсиділа 11 років із 15-річного терміну. Тобто дуже часто вставляють у списки на обмін осіб, які взагалі жодного стосунку не мають до нинішньої ситуації, але є дружбанами нинішніх бандитів", - повідомила Геращенко.

Вона також заявила, що позиція України щодо амністії бойовиків незмінна – "амністія можлива лише після стабілізації ситуації, роззброєння бандформувань, сталого режиму припинення вогню".

"Плюс виключно щодо тих, хто не скоював тяжких злочинів і злочинів проти людяності", - уточнила Геращенко.

Українська правдаpowered by lun.ua