Рішення Ради врятувало детективів Антикорупційного бюро - Ситник

7988 переглядів
П'ятниця, 25 грудня 2015, 14:05

Національне антикорупційне бюро буде розслідувати лише ті справи, які відкрито детективами цього відомства після створення НАБУ.

Про це сказав директор Антикорупційного бюро Артем Ситник журналістам у Києві у п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Вчора було ухвалено закон про порядок передання справ від Генпрокуратури у НАБУ, і це, в принципі, врятувало Антикорупційне бюро від навали тих справ, які могли передати",- сказав він.

Ситник уточнив, що Генпрокуратура передала до НАБУ 100 справ.

"Якогось системного підходу при передання не було, фактично це справи з сумнівною перспективою, це справи, які роками накопичувалися в Генпрокуратурі. Зараз закон прийнятий і ми ці справи повернемо (до Генпрокуратури – ред..) і будемо розслідувати провадження, що були внесені безпосередньо детективами", - повідомив він.

"Я дуже радий, що вчора проголосували цей закон і це питання було врегульовано", - додав Ситник.

Як відомо, 24 грудня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу" щодо кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими органами прокуратури (№3651-1).

Згідно КПК, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) починають здійснювати досудове розслідування злочинів, передбачених низкою статей Кримінального кодексу, після початку належного функціонування НАБУ.

Як зазначив при поданні законопроекту нардеп Сергій Лещенко, нині існують тисячі кримінальних проваджень, розпочатих не детективами НАБУ, які з початком їхньої роботи переходять до них.

Цим же законом, зазначив Лещенко, НАБУ дозволяється забирати собі лише ті справи, які, за їхньою оцінкою, розслідуються неналежно.

У своєму коментарі нардеп Єгор Соболєв закликав колег підтримати цей законопроект, і пояснив свою позицію тим, що в іншому разі детективи НАБУ будуть завалені тисячами безперспективних справ, які скупчилися в прокуратурах.

Ухвалені зміни до КПК передбачають, що слідчі органів прокуратури продовжують здійснювати розпочаті кримінальні провадження до завершення досудового розслідування.

При розгляді змін до кодексу автор відповідного закону Андрій Кожем'якін озвучив поправку, що це може тривати не більше двох років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua