Захарченко заявив, що миротворча місія ЄС на Донбасі "неприйнятна"

Середа, 30 грудня 2015, 21:40

Лідер бойовиків "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що створення спеціальної місії Євросоюзу з дотримання миру на Донбасі неприйнятно.

Він сподівається, що Євросоюз відмовить президенту України Петру Порошенкові у створенні спеціальної місії з дотримання миру на Донбасі, повідомляє Interfax.ru.

"Якщо прес-служба Порошенко говорить правду й він справді запропонував організувати в Донбасі Спеціальну місію Євросоюзу з дотримання миру, яка нібито займеться підтримкою порядку й забезпеченням безпеки, то це зовсім неприйнятно", - заявив Захарченко в середу.

"Порошенко давно мріє затягнути на Донбас "третю силу", тобто іноземні війська й зброю. Така дія послугує лише ескалації конфлікту. Порошенко чудово це розуміє, але він цього й хоче", - додав лідер донецьких бойовиків.

"Чужими руками жар загрібати, тобто втягнути в громадянську війну європейців і звалити на них відповідальність. Я сподіваюся на розумний егоїзм Європи, який зупинить їх від того, щоб дати втягнути себе в наш із Києвом конфлікт. Нехай краще з Берліна, Парижа й Брюсселя дають цінні вказівки, особливо Києву", - заявив Захарченко.

Він запевнив, що бойовики нібито готові виконувати мінські угоди.

"Донбас готовий до того, щоб послідовно виконувати Мінські угоди відповідно до Комплексу заходів. Пункт за пунктом, але саме в тій послідовності, у якій вони записані в Комплексі заходів. Якщо Київ не може дотримуватися запропонованої ним же дорожньої карти – тобто Комплексу заходів – то це його труднощі", - сказав Захарченко.

"Ми можемо Києву допомогти, але лише якщо він сам попросить. Ми готові бути поблажливими, бо прагнемо припинення війни. Але, як я вже неодноразово говорив, не на будь-яких умовах", - додав він.

Раніше повідомлялося, що Порошенко під час телефонної бесіди в "нормандському форматі" закликав створити на Донбасі миротворчу місію ЄС на час виборів.

Представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко назвала така місія актуальна.powered by lun.ua