КСУ розгляне зміни у Конституцію в частині правосуддя 18 січня

2437 переглядів
Субота, 16 січня 2016, 05:31

Конституційний Суд України 18 січня продовжить оцінювати конституційність законопроекту про внесення змін до Конституції в частині правосуддя.

Відповідну заяву опублікувала прес-служба суду на офіційному сайті КС, пише the insider.

"Продовження розгляду справи за зверненням Верховної Ради України про надання висновків щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) вимогам статей 157 і 158 Конституції України (закрита частина пленарного засідання)", - зазначено в порядку дня КСУ на 18 січня.

22 грудня 2015 Верховна Рада направила до КС звернення з проханням оцінити конституційність законопроекту про внесення змін до Конституції в частині правосуддя.

12 січня Конституційний Суд почав розглядати це звернення у відкритому режимі і пізніше перейшов до закритої частини пленарного засідання.

Відповідно до Конституції, законопроект про внесення змін до Основного закону розглядається парламентом при наявності висновку КС про відповідність документа вимогам ст. 157 і ст. 158 Конституції.

Згідно ст. 157, Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування або обмеження прав і свобод людини й громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України, а також в умовах військового або надзвичайного стану.

Згідно ст. 158, Верховна Рада впродовж строку своїх повноважень не може двічі змінювати ті самі положення Конституції, а законопроект про внесення змін до Основного закону, що розглядався парламентом і не був прийнятий, може бути поданий до парламенту не раніше, ніж через рік від дня ухвалення рішення щодо цього законопроекту.

Після позитивних висновків КС зміни до Основного закону приймаються шляхом голосування за відповідний законопроект 226 голосами в першому читанні й 300 голосами на наступній черговій сесії Верховної Ради - у другому.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua