Гризлов визнав, що РФ не виконує Мінські угоди

Неділя, 17 січня 2016, 23:10

З 13 пунктів Комплексу заходів з виконання Мінських угод з врегулювання в Донбасі до кінця так і не був виконаний жоден, тому Мінський формат і був продовжений на 2016 рік. 

Про це в інтерв'ю газеті "Коммерсантъ" заявив повноважний представник РФ у контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов.

Він зазначив, що у кожній з груп "є певні зрушення".

"Зокрема, обмін полоненими, хоч і не у форматі "Всіх на всіх", а в інших форматах, триває. Вирішуються питання розмінування, гуманітарні питання, і навіть у політичній групі, яка привертає велику увагу, є зрушення", - заявив він.

Говорячи про обмін затриманих Україною російських ГРУшників Олександра Александрова та Євгенія Єрофєєва на незаконно засудженого в РФ режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, Гризлов заявив: "Можу сказати. що дане питання (на зустрічі у січні) у Мінську по прізвищах не обговорювалося". 

Раніше Гризлов зазначив, що  альтернативи Мінським угодами не існує, і коли стало зрозуміло, що пункти угод у 2015 році виконані не будуть, було прийнято рішення продовжити мінський формат в 2016  році. 

За його словами, одне з важливих питань в рамках роботи контактної групи і політичної підгрупи - "закон про вибори (на території "ЛНР" і ""ДНР")", у вирішенні якого Україна "досі не погодила з Донбасом і не прийняла поправки до Конституції і поправки в закон про особливий статус", а також реалізація домовленості про обмін військовополоненими. powered by lun.ua