Демчишин віддав держпідприємтсво екс-регіоналу під слідством - ЗМІ

Понеділок, 25 січня 2016, 10:53

Міністр енергетики Володимир Демчишин призначив виконувачем обов’язків голови державного підприємства "Полтавське управління геофізичних робіт" Володимира Гладуна.

Він уже очолював це держпідприємтсво за попередньої влади, а нині проходить по кримінальній справі про розтрату держмайна, повідомляє програма "Схеми".

Наказ за підписом міністра є у розпорядженні програми "Схеми" (спільного проекту Радіо Свобода та каналу "UA:Перший").

"Полтавське управління геофізичних робіт" – одне з небагатьох держпідприємств, що надає геофізичні послуги, супроводжує бурові роботи підприємств нафтогазового комплексу, що дає змогу відкривати та розробляти нові родовища.

Володимир Гладун очолював компанію у 2007-2012 роках, а потім був повторно призначений на цю посаду міністром Едуардом Ставицьким у 2013 році.

Він був депутатом київської райради Полтави у 1998-2006 роках, був членом Партії Регіонів. У 2010 році балотувався у Київську райраду в м. Полтава від Партії регіонів, про що йдеться у заяві Опозиційного блоку на захист Володимира Гладуна

Володимир Гладун
Володимир Гладун
Радіо Свобода

Гладуна звільнили з посади директора підприємства "Полтавське управління геофізичних робіт" невдовзі після перемоги Майдану навесні 2014 року.

Володимир Гладун проходить у справі №1201517000000816. Національна поліція Полтавської області підозрює тогочасне керівництво держпідприємства у розтраті державних коштів та укладанні завідомо збиткових контрактів за попередньою змовою з приватними суб’єктами господарської діяльності.

Зокрема, слідчі розслідують багатомільйонні оборудки держпідприємства з фірмою "Полтавське підприємство геофізичних робіт", що зареєстрована на прийомну доньку Володимира Гладуна Оксану Шпак.

У січні відбувалась серія обшуків у рамках справи, з-поміж іншого, слідчі отримали доступ до банківських рахунків та документів фірми родички Гладуна, про що свідчить Єдиний реєстр судових рішень.

Його рідний брат Василь Гладун за минулої влади займав одну з керівних посад у НАК "Нафтогаз України", а також був помічником нардепа-регіонала Сергія Кацуби, що нині разом з братом перебуває у розшуку за підозрою у розтраті майна НАК "Нафтогаз України".

Володимир Гладун повідомив "Радіо Свобода", що вже готується виконувати обов’язки директора "Полтавського управління геофізичних робіт", але, почувши запитання про кримінальну справу та контракти з родичами, поклав слухавку.

Одночасно з призначенням Гладуна, Демчишин припинив повноваження в.о. директора цього держпіжприємства Владислава Левінського.

Левінський згадується у ЗМІ, як учасник подій на Майдані, організатор намету "полтавські Єврогалушки", якими харчувалися учасники революції.

Демчишин не захотів коментувати призначення.

На дзвінки "Української правди" він поки не відповів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування